Hyundai Tuscon

Hyundai Tuscon - opinie

Hyundai Tuscon jest to samochód zdecydowanie bardzo ładny, szczególnie z zewnątrz. Jego zadziorny, lekko sportowy wygląd przyciąga do siebie wielu kierowców. Tak więc, jeśli zależy Ci na tym, aby samochód rzucał się w oczy i wyróżniał na tle innych, koniecznie sprawdź samochody używane Hyundai Tuscon.

Wnętrze Hyundai Tuscon

W lepiej wyposażonych wnętrzach tego modelu samochodu znajdziemy dotykowe ekrany LCD, które zdecydowanie wpływają na poręczność obsługi. Niestety w mniej wyposażonych wersjach nie znajdziemy tego udogodnienia. Zamiast niego pojawia się tam mały wyświetlacz. Egzemplarz ten został on wyposażony przez producenta w sporą liczbę wnęk i schowków. Znajdziemy w nich również panele z gniazdkami elektrycznymi. Materiały wykończeniowe są raczej średniej jakości, zostały one jednak solidnie zamontowane, dzięki czemu nie słychać żadnych odgłosów trzaskających plastików.

Charakterystyka Hyundai Tuscon

Produkcja Hyundai Tuscon rozpoczęła się w roku 2004 i trwa aż do tej pory. W ciągu 17 lat stworzono 3 generacje tego modelu. Hyundai Tuscon należy do klasy niższej średniej samochodów osobowych. Silnik tego modelu ma moc od 113 do 185 KM i posiada od 4 do 6 cylindrów. Ta jednostka napędowa ma pojemność od 1591 do 2648 cm3. Dzięki takim parametrom Hyundai Tuscon jest w stanie rozpędzić do 203 km/h. Model ten wyposażony został w napęd przedni lub napęd na 4 koła. Zasilany jest benzyną, dieslem bądź w zestawieniu diesel-prąd. Średnie spalanie Hyundai wynosi od 4,7 do 10,0 l na 100 km w zależności od modelu, który wybierzemy. Samochód ma bagażnik, którego maksymalna pojemność może wynosić od 1449 do 1503 litrów. Hyundai Tuscon mierzy około 4,5 metrów długości.

Wady Hyundai Tuscon

Jedną z największych wad tego samochodu są ręczne skrzynie biegów. To waśnie na nie bezustannie skarżą się kierowcy. Spokojnie można powiedzieć, że odpowiadają one za awaryjność samochodu. Najczęściej pojawiają się problemy ze zmianą biegów, wyciekaniem oleju czy hałasem. Kolejną wadliwą częścią Tuscona są amortyzatory. Z nich również niestety wycieka olej, a do tego psują się tuleje.

 

 

Hyundai Tuscon - opinie
Hyundai Tuscon - opinie
Hyundai Tuscon - opinie