Jaguar E-Pace - samochód osobowy typu SUV

Jaguar E-Pace - samochód osobowy typu SUV

Jaguar E-Pace to samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej produkowany od 2017 roku. Jest kompetentnym członkiem rynku małych SUV-ów premium. E-Pace jest dobry w prowadzeniu, wyposażony w inteligentne dodatki i dostępny w oszałamiającej liczbie konfiguracji. E-Pace to wersja platformy PTA współdzielona z najnowszymi wersjami Discovery Sport i Range Rover Evoque. Nowy E-Pace wpisuje w linię stylistyczną Jaguara, ponieważ przemodelowano pas przedni, nowy grill otoczony jest w pełni ledowymi reflektorami z charakterystycznymi światłami dziennymi układającymi się w podwójne “J”.

Nowy E-Pace oferowany jest w ośmiu wariantach o zróżnicowanym napędzie. W trzech będziemy mieli do wyboru jednostki wysokoprężne, kolejne cztery to silniki benzynowe z układami hybrydy i najmocniejszy wariant tj. hybryda plug-in. Oczywiste jest, że to SUV, lecz trzeba podkreslić, że Jaguar ma obecnie trzy takie: I-Pace i większy bardziej konwencjonalny F-Pace. Jak można się spodziewać, do wyboru jest cała gama silników benzynowych i wysokoprężnych, z których większość ma technologię hybrydy, która pomaga zużywać mniej paliwa. Istnieje jednak również hybrydowa wersja plug-in o nazwie P300e, która jest nie tylko najbardziej wydajnym E-Pace – jest również najszybsza.

Jaguar wyposażył większość wersji E-Pace w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów, ale możesz mieć napęd na przednie koła i manualną skrzynię, jeśli zdecydujesz się na podstawowy silnik wysokoprężny D165. Ten silnik to najtańsza wersja i chociaż daleko mu do demona prędkości to jest przyjemny w jeździe. 

Czy Jaguar E-Pace to dobry zakup, czy też lepiej byłoby rozważyć jeden z wielu innych równie eleganckich rodzinnych SUV-ów, które są dostępne za podobne pieniądze? Jeśli nie przejmujesz się wydajnością, warto rzucić okiem na podstawowy silnik wysokoprężny D165. Ma wystarczająco dużo mocy, aby jeździć po mieście i spokojnie pokonywać autostradę. Jednak diesel D200 jest znacznie mocniejszy i może rozpędzić E-Pace do 100 km/h w przyzwoite 8 sekund. Najszybszy i najmocniejszy Jaguar E-Pace to hybryda plug-in P300e (6,1 sec. Do 100 km/h). 

Komfort jazdy nie jest mocną stroną E-Pace. Układ kierowniczy jest przyjemnie wyważony, co pozwala łatwo poruszać się po mieście. Napęd na przednie koła jest dostępny tylko w podstawowej wersji D165. Wszystkie inne modele są wyposażone w napęd na cztery koła, który zapewnia większą pewność w śliskich warunkach.

 

 

 

Jaguar E-Pace - samochód osobowy typu SUV
Jaguar E-Pace - samochód osobowy typu SUV
Jaguar E-Pace - samochód osobowy typu SUV