Jaguar XF - druga generacja modelu

Jaguar XF - druga generacja modelu

Jaguar XF to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany od 2007 roku. Od 2015 roku produkowana jest druga generacja modelu. Jaguar XF pierwszej generacji został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. W 2011 roku podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku zaprezentowano wersję po face liftingu, który obejmował zmiany w pasie przednim i wnętrze. XF był produkowany także w wersji kombi.

XF II został zaprezentowany po raz pierwszy w 2015 roku. Mimo niewielkich różnic w wyglądzie pojazdu od pierwszej generacji, auto zaprojektowane zostało od podstaw. Najnowszy Jaguar XF jest bardzo dobry w prowadzeniu, co czyni go prawdziwym rywalem dla niemieckich alternatyw. Lekka aluminiowa konstrukcja i szereg wydajnych silników sprawiają, że XF zapewnia przyzwoite koszty eksploatacji. Ostra stylistyka, szeroka gama silników sprawiają, że XF jest warty rozważenia jako alternatywa dla niemieckich rywali. Modernizacja w 2020 roku przyniosła świeży wygląd zewnętrzny, a ulepszenia w zakresie wykończenia wnętrza i technologii pokładowej sprawiają, że XF jest gotowy do walki z najlepszymi sedanami swojej klasy. Pierwsza limuzyna XF, a także kombi XF Sportbrake i wyczynowy XFR zostały zastąpione przez XF Mk2 w 2015 roku. Zachowywał on luksus oryginalnego samochodu, ale oferował ostrzejszy wygląd i większą wydajność. 

XF jest sprzedawany jako czterodrzwiowa limuzyna lub kombi XF Sportbrake. Producent zoptymalizował ofertę silników o 2,0-litrowy diesel o mocy 201 KM z technologią hybrydy, a także 2,0-litrową jednostkę benzynową w dwóch stanach o mocy 247 KM i 296 KM.

Tak, wiemy, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy wszechstronny samochód, ponieważ ludzie mają różne potrzeby i pragnienia. Ale Sportbrake to zasadniczo Jaguar XF z jeszcze większym bagażnikiem, więc teoretycznie powinien zapewniać to samo luksusowe wnętrze i wiodące w swojej klasie właściwości jezdne, co sedan, z dodatkową przestrzenią z tyłu. Podobnie jak limuzyna XF, Sportbrake po aktualizacji wprowadził mocno zmienione wnętrze, bardziej wyrafinowany system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 11,4", hybrydowy silnik wysokoprężny i zracjonalizowaną linię wyposażenia.

 

 

Jaguar XF - druga generacja modelu
Jaguar XF - druga generacja modelu
Jaguar XF - druga generacja modelu