Jaki jest najlepszy samochód dla początkującego kierowcy ?

Jaki jest najlepszy samochód dla początkującego kierowcy ?

Nowy samochód dla początkujących kierowców powinien być tani, łatwy w prowadzeniu i bezpieczny. Oto kilka, uznanych za najlepsze jako pierwsze samochodów. Volkswagen up!, Skoda Citigo, SEAT Mii, Kia Picanto, Ford Fiesta, Seat Ibiza, Hyundai i10, Volkswagen Polo, Toyota Aygo, Peugeot 108, Citroen C1, Skoda Fabia, Dacia Sandero i Opel Corsa.

Wymieniliśmy kilka naszym zdaniem najlepszych nowych samochodów dla nowych kierowców. Są wystarczająco małe, aby można było nimi swobodnie się poruszać, nowi kierowcy będą mogli łatwo je zaparkować. Te samochody osobowe oferują również pewne luksusy, aby zapewnić nowym kierowcom bezpieczeństwo i łączność. Są również dobre w prowadzeniu, co pomoże nowym kierowcom budować pewność siebie z każdym kilometrem.

Ma być tani pierwszy samochód - nie tylko w zakupie

Kupno pierwszego samochodu jest często jednym z najbardziej pamiętnych zakupów w drodze do dorosłości. Po zdaniu egzaminu na prawo jazdy poziom swobody, jaki będziesz mieć, będzie bezprecedensowy. Jednak koszt zakupu i eksploatacji samochodu może być wygórowany, więc najlepszym sposobem na maksymalne zmniejszenie wydatków jest zakup samochodu, który jest przystępny cenowo, ekonomiczny i jest z tani w ubezpieczeniu. Podczas gdy wielu kupujących samochód po raz pierwszy koncentruje się na samochodach używanych, kupno zupełnie nowego samochodu oznacza, że ​​otrzymasz gwarancję, a jednocześnie zmniejszy się przede wszystkim ryzyko problemów mechanicznych.

Na co zwrócić uwagę przy pierwszym aucie dla młodego kierowcy?

Jedną z największych przeszkód przy zakupie samochodu dla początkującego kierowcy są niebotyczne koszty ubezpieczenia. Twój brak doświadczenia będzie działał na Twoją niekorzyść w oczach ubezpieczyciela. Jeśli uda Ci się uniknąć kłopotów przez 12 miesięcy, uzyskasz zniżkę za brak roszczeń, która zapewni Ci procentową redukcję składki. A jeśli nadal nie będzie żadnych roszczeń ubezpieczeniowych, zniżka ta będzie rosła z biegiem lat. Jednym ze sposobów na zwiększenie zniżki z tytułu braku roszczeń jest wyposażenie samochodu w „czarną skrzynkę” zatwierdzoną przez ubezpieczyciela. To urządzenie elektroniczne podłącza się do elektroniki Twojego samochodu i monitoruje Twoją jazdę, a Ty i Twój ubezpieczyciel możecie sprawdzić swoje wyniki, aby zobaczyć, jak i gdzie możesz poprawić swoją jazdę. Zwróć dobry wynik, a ubezpieczyciel może jeszcze bardziej obniżyć Twoje płatności za ubezpieczenie. Co prawda w Polsce wykorzystanie telematyki w ubezpieczeniach komunikacyjnych nie jest szeroko praktykowane. Kierowcy, którzy chcą przetestować opłacalność przekazywania ubezpieczycielowi informacji o stylu swojej jazdy, mają aktualnie dwie możliwości. Jest to aplikacja Yanosik i ubezpieczenie YU! od Ergo Hestia.

Jeśli używany samochód to jaki dla początkującego kierowcy?

Samochody używane wydają się lepszym rozwiązaniem z powodu niższego kosztu zakupu i z reguły tańszej naprawie. Owszem niektórzy rodzice będą mogli kupić swoim dzieciom pierwszy nowy samochód, a jeśli jesteś w takiej sytuacji to zazdrościmy. Jeśli nie masz bogatych rodziców, lub sam nie odłożyłeś sporej gotówki to prawdopodobnie będziesz chciał kupić używany, jednak najbezpieczniejszy samochód z możliwych. Musisz znaleźć małe samochody, które otrzymały najwyższą ocenę przez niezależną organizację oceniającą Euro NCAP: im wyższy wynik dla samochodu, tym jest bezpieczniejszy. Mimo to kupno nowego samochodu zamiast starego używanego oznacza, że ​​jest on z natury bezpieczniejszy, ponieważ na wyposażeniu ma np. ABS i elektroniczną kontrolę toru jazdy zwykle montowane w standardzie.

Polecamy samochód benzynowy zamiast diesla. W sprzedaży nie ma zbyt wielu małych samochodów z silnikiem diesla, a korzyści z ich lepszego zużycia paliwa można odnieść tylko wtedy, gdy przejedziesz wiele kilometrów autostradą, co jest mało prawdopodobne, jeśli jesteś niedoświadczonym kierowcą. Lepiej jest wybrać małą benzynę, a jeśli dostępna jest opcja stop-start to jeszcze bardziej obniży koszty eksploatacji. Podczas gdy doświadczenie wyłączania silnika po włączeniu biegu neutralnego może być denerwujące, wkrótce nabierzecie nawyku oszczędzania paliwa i zmniejszania nakładów finansowych.

Samochody z manualną skrzynią biegów mogą pomóc w budowaniu pewności jazdy dzięki większej kontroli nad mechaniką samochodu. Inne zalety, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie samochodu dla nowego kierowcy, to dobrze pracujący układ kierowniczy, dobra widoczność, wydajny silnik i hamulce, przyjazne dla użytkownika elementy wyposażenia i dobrze pracująca skrzynia biegów. Wszystko to pomaga nowemu kierowcy budować pewność siebie podczas jazdy.

Niezależnie od tego, czy jesteś sam świeżym kierowcą, czy kupujesz samochód dla początkującego kierowcy, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, gdy kupujesz samochód. Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie największym problemem, jeśli kupujesz samochód dla nastolatka. Większość samochodów ma zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie martwego pola, ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu i hamowanie łagodzące kolizje. Technologia odgrywa dużą rolę w naszym życiu, więc możesz również rozważyć pojazd wyposażony w najnowsze funkcje, takie jak Apple CarPlay™ i Android Auto™, dzięki którym Ty lub Twój nastolatek możecie pozostawać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi podczas podróży. Przebieg i przestrzeń ładunkowa mogą również znajdować się wysoko na liście priorytetów, zwłaszcza jeśli pojazd jest potrzebny do zdobycia doświadczenia w życiu typu studia lub rozpoczęcia życia po studiach.

 

 

Zobacz również: Jaki model samochodu najlepiej wybrać do zabudowy na Kampera?

 

 

Jaki jest najlepszy samochód dla początkującego kierowcy ?
Jaki jest najlepszy samochód dla początkującego kierowcy ?
Jaki jest najlepszy samochód dla początkującego kierowcy ?