Mazda 3

Jakie są opinie o Mazda 3

Kupując samochody używane, nie tylko ograniczamy swoje wydatki, lecz także w jakiś sposób chronimy środowisko. Mimo że ceny na rynku wtórnym wcale nie są zachwycające, wciąż można znaleźć tam samochody w korzystnych cenach. Warto porozglądać się dobrze i nie podejmować pochopnych decyzji. Przy właściwym wyborze Mazdy z pewnością pomogą nam poniższe informacje.

Mazda 3 - ogólnie

Deska rozdzielcza w tym samochodzie zdecydowanie różni się od pozostałych. Jest z pewnością innowacyjna i niecodzienna. Jeśli chodzi o jakość grafiki dostępnej na wyświetlaczu LCD i multimediów to są one na naprawdę wysokim poziomie. To samo dotyczy materiałów użytych do wykończenia Mazdy 3. Model jest przestronny i komfortowy. Co prawda bardziej z przodu niż z tyłu ze względu na tunel przebiegający przez tył. Osoby wyższe w tylnej części pojazdu mogą czuć się nieco ciasno.

Dane techniczne Mazda 3

Mazda 3 wyprodukowana została w 2003 roku, a jej produkcja trwa do dziś. Samochód ten został wyposażony w nadwozie typu hatchback i sedan, osiada napęd 4x4 kub napęd przedni. Jego maksymalna moc wynosi od 84 do 260 KM, co daje nam możliwość osiągnięcia prędkości od 169 do 250 km/h. Ten model produkowany przez firmę Mazda posiada silnik o pojemności od 1349 do 2261 cm3. Porusza się na benzynę bądź diesla.

Wady i zalety Mazda 3

Jeśli chodzi o spalanie w Mazdzie 3, to zależy ono od wersji silnika. Wynosi średnio od 4,3 do 9,7 na 100 km – nie jest raczej wysokie. Samochód ma duży bagażnik o pojemności maksymalnej 1360 litrów. Samochód jest bezawaryjny, dlatego tak ceniony przez kierowców. Przy zakupie tego modelu warto pooglądać ją pod kątem korozji, gdyż tak jak to zazwyczaj w japońskich samochodach bywa nie została zbyt dobrze przed nią zabezpieczona. Kierowcy na co dzień poruszający się Mazdą 3 zgłaszają niską trwałość tarcz hamulcowych. Jedyną wadą silników są możliwe wycieki oleju, jednak nie zgłasza ich zbyt wielu użytkowników. Patrząc na powyższe Mazda ma w sobie o wiele więcej zalet niż wad. Tak więc z całą pewnością jest to samochód wart polecenia.

 

Jakie są opinie o Mazda 3
Jakie są opinie o Mazda 3
Jakie są opinie o Mazda 3