Jeep Grand Cherokee - najlepszy silnik do modelu

Jeep Grand Cherokee - najlepszy silnik do modelu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Jeep. Swoją popularność zawdzięcza faktowi, iż Cherokee został zmniejszony i zaliczony do kompaktowych SUV-ów. Tym samym Grand Cherokee został 'większym bratem', który uznawany jest za wersję bardziej terenową od swojego poprzednika, wręcz bojową. 

Silniki

Producent oferuje wiele modeli z najróżniejszymi wariantami silnikowymi. Odmiany benzynowe są oczywiście znacznie słabsze od silników Diesla, ale także dają radę w terenie. Dość znaczną wadą Grand Cherokee jest duże spalanie paliwa. Jest to bowiem około 15l/100km  w warunkach miejskich. W przypadku turbodiesli spalanie może spaść do okolic 10-12l/100km. Silniki wysokoprężne niezbyt lubią jazdę po mieście. Kierując się tym faktem, dla osób poruszających się po niewielkim obszarze lepszym wyborem wydaje się silnik benzynowy.   Decydując się na zakup z pewnością można spotkać się w większości z ofertami właśnie turbodiesli. Nie chcąc borykać się z problemami, należy unikać modeli Jeep Grand Cherokee WK/WK 3.0 CRD, które charakteryzują się wadliwym przepływem powietrza w kolektorach ssących. Warto zwrócić uwagę także na wycieki płynów chłodniczych. Decydując się na zakup warto sprawdzić historię wymiany oleju. Silniki nawet te najlepsze mogą okazać się wadliwe, dlatego nie można jasno określić, że dany model będzie bezawaryjny i z pewnością nie będzie z nim problemów. Wszystko zależy od prawidłowego użytkowania i dbałości o najmniejszy szczegół. 

 

Ceny

Ceny za model Grand Cherokee są dość zróżnicowane. To, ile będzie trzeba zapłacić, warunkuje wiele czynników. Ogólny stan techniczny i wizualny, rocznik, przebieg, a także rodzaj silnika. Najtańsze modele można zakupić już od 25 tysięcy złotych. Te nowsze modele, które przeszły już lifting to cena około 100-130 tysięcy złotych. Nowy model prosto z salonu może okazać się już większym wydatkiem. Wszystko oczywiście zależy od wyposażenia jakie wybierzemy, ale z pewnością cena okaże się dużo wyższa od tej z rynku wtórnego. 

Jeep Grand Cherokee to samochód, który pozwoli cieszyć się jazdą terenową. Jest niezwykle trwały i niestraszne mu błoto oraz przeszkody. Dbając o prawidłowe serwisowanie oraz wymianę wszystkich wymagających tego części można być pewnym, że będzie służył przez długi czas. Jego rozmiary mogą sugerować, że nie nadaje się do miasta, jednak warto dać mu się wykazać i w takich warunkach. Model ten choć duży gabarytowo dobrze poradzi sobie w codziennym użytkowaniu i z pewnością będzie dawał właścicielowi powód do dumy.

Jeep Grand Cherokee - najlepszy silnik do modelu
Jeep Grand Cherokee - najlepszy silnik do modelu
Jeep Grand Cherokee - najlepszy silnik do modelu