Kia Stinger - jaki silnik wybrać?

Kia Stinger - jaki silnik wybrać?

Kia Stinger w momencie debiutu w 2017 roku wywołała ogromne zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. Flagowy model koreańskiego producenta okazał się hitem na skalę światową. Typowo sportowy wygląd, unikalne reflektory i tylne światła, duży, bo 10-calowy ekran wewnątrz auta pokazuje, że koreański producent chce szturmem wejść z Kia Stinger na rynek światowy. Warto zaznaczyć, że najnowsza Kia Stinger poliftingowa oferowana jest na rynku tylko i wyłącznie w swojej najmocniejszej wersji GT. Jednak jakie wersje silników oferowała Kia Stinger w 2017 roku jeszcze przed wypuszczeniem najnowszego modelu dla miłośników marki Kia Motors?

 

Kia Stinger – dane techniczne silników

 

W momencie oficjalnego wejścia na rynek motoryzacyjny w 2017 roku Kia Stinger oferowała cztery warianty silników. Pierwsze z nich to silniki benzynowe o pojemności 2.0 litra oraz 3.3 litra o mocy 255 koni mechanicznych i 370 koni mechanicznych. W pierwszym wariancie występował napęd na tylną oś, z kolei w silniki 3.3 litra był to już napęd na cztery koła. Osiągi i spalanie także się od siebie różniły, ponieważ 255-konny silnik rozpędzał auto od 0-100km/h w przeciągu sześciu sekund. Z kolei 370-konny robił to w zaledwie 4,9 sekundy. Spalanie w pierwszym modelu wynosiło 7,9l/100 km, a w drugim 10,6l/100 km. Wersja silników dieslowych zaczynała się od silnika o pojemności 2.2 o mocy 200 koni mechanicznych, a kończyła na silniku 2.2. o mocy 200 koni mechanicznych z tą różnicą, że pierwszy oferował napęd na tylną oś, a drugi 4x4. Osiągi były identyczne, natomiast spalanie w pierwszej wersji wynosiło 5.6l/100km, a w drugiej 6.4l/100km. Typowo sportowa wersja oraz wysokie spalanie w najmocniejszych konfiguracjach sprawiają, że Kia Stinger dedykowana jest przede wszystkim dla kierowców, którzy bardziej zainteresowani są dynamika niż oszczędnością. Niemniej komfort jazdy oraz dynamika mogą przekonać nawet tych lubiących oszczędzać.

 

Kia Stinger – nowoczesne auto koreańskiego producenta

 

Flagowiec, jakim obecnie jest Kia Stinger, cieszy się niemalejącym zainteresowaniem pośród miłośników rozwiązań koreańskich. Marka motoryzacyjna z Korei naprawdę mocno się postarała, ponieważ Kia Stinger sprzedaje się jak świeże bułeczki. Unikalny design auta oraz ponadprzeciętne osiągi sprawiają, że już dziś Kia Stinger zaliczana jest do ścisłej czołówki aut sportowych. Ponadto bardzo niska awaryjność modeli z 2017 roku sprawiła, że najnowsza Kia Stinger z silnikiem 3.3 V6 o mocy 366 KM nie nadąża z masową produkcją.

 

Zobacz również: Kia Stinger - sportowe coupe

 

Kia Stinger - jaki silnik wybrać?
Kia Stinger - jaki silnik wybrać?
Kia Stinger - jaki silnik wybrać?