Land Rover Range Rover - luksusowy SUV

Land Rover Range Rover - luksusowy SUV

Land-Rover Range Rover jest samochodem osobowym typu SUV klasy średniej, a w późniejszych generacjach klasy wyższej i klasy aut luksusowych. Produkowany jest pod brytyjską marką od 1970 roku, a od 2012 roku mamy obecną na rynku czwartą generację modelu.

Prace nad pierwszą generacją pojazdu rozpoczęto w 1966 roku, a do sprzedaży trafił w roku 72. Konstrukcja to mocna rama z ubogim wyposażeniem, ale za to sporymi możliwościami w terenie. W 1975 roku Range Rover przeszedł poważny lifting nadwozia i wnętrza. Podzielono nadwozie i tak wersja trzydrzwiowa stała się modelem podstawowym a pięciodrzwiowa luksusowym. Range Rover II to rok 1994, a więc to wskazuje, że pierwsza wersja była na rynku przez 22 lata. Do gamy silników dołączył diesel BMW o pojemności 2,5 litra, a standardowo montowano elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne. 

Land-Rover Range Rover III ukazał się w 2001 roku wraz z nowymi silnikami: benzynowym V8 i dieslem R6 (286 KM i 177 KM). Zastosowano w nim pneumatyczne zawieszenie niezależne na wszystkie koła i regulowane na wysokość. W 200 5 roku dokonano zmian i model otrzymał kamerę cofania, ekran dotykowy, nagłośnienie Harman Kardon i bezprzewodowy system kamer.

Ostatnia, obecna wciąż IV generacja powstała w 2012 roku i miała konkurować z Mercedesem klasy S. To luksus jak w limuzynie, imponująca technologia i niezrównane możliwości terenowe sprawiają, że kultowy brytyjski samochód terenowy jest faworytem w opinii wielu kierowców. Od dawna jest wzorcem luksusowych SUV-ów, a nawet rywalizuje z luksusowymi limuzynami pod względem ekskluzywnego stylu, wdzięku i wyrafinowania. Jego królewski wizerunek, wykwintne wnętrze, mocne silniki i niezrównane możliwości terenowe sprawiają, że jest to pojazd dla tych, którzy chcą luksusowego samochodu, który może to wszystko w jednym. Na pokładzie znajduje się wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań, w tym regulowane tryby jazdy, które pomagają w zróżnicowanym terenie. Prawdziwą sztuką jest jednak radzenie sobie w każdym terenie, otaczając jednocześnie kierowcę i pasażerów luksusowym, wyściełanym skórą wnętrzem i komfortem.

Land Rover Range Rover - luksusowy SUV
Land Rover Range Rover - luksusowy SUV
Land Rover Range Rover - luksusowy SUV