Land-Rover Discovery - wybór silnika

Land-Rover Discovery - wybór silnika

Land-Rover Discovery to masywna, doskonale zabudowana i wyposażona terenówka, której niestraszna jest jazda, nawet w najcięższych warunkach. Nowa generacja Discovery charakteryzuje się nie tylko dużymi i nowoczesnymi silnikami, ale także nietuzinkowym wykończeniem elementów blacharskich oraz doskonałym wzornictwem w kokpicie. Wszystko to sprawia, że Land-Rover stał się luksusową i bardzo kosztowną maszyną w utrzymaniu. Wyższa jakość wykonania względem starszych wersji i zdecydowanie wydajniejsze jednostki napędowe to najważniejsze atuty nowego Land-Rovera Discovery. Większość samochodów z serii otrzymała napęd na cztery koła, z tym że obecny design Land-Rovera Discovery to już nie tylko wygląd terenówki, ale odświeżonego i nowoczesnego SUV-a. Jak zatem sprawują się kwestie techniczne w nowym krążowniku?

 

Land Rover Discovery – parametry mechaniczne

 

Od początku, po dzień dzisiejszy każdy silnik w nowych seriach Land Rovera Discovery konstruuje się w układzie V. Można również w przypadku wersji benzynowych spotkać odmiany V8. Konkretnie są to dwie opcje warte uwagi, takie jak: 4.4. V8 z mocą 300 KM oraz 5.0. V8 z mocą 375 KM. Warto tutaj zaznaczyć, że wszystkie jednostki z Land Rovera posiadają trwałe rozrządy, które napędzane są na zasadzie łańcucha. Niemniej trzeba pamiętać, że dla wszystkich wersji silników benzynowych nie przewidziano rozwiązań manualnych w zakresie skrzyni biegów. Co można zarzucić silnikom benzynowym? Na pewno niemal zerową awaryjność, a jedyne narzekania użytkowników kierują się w stronę dużego spalania. Niemniej należy wspomnieć także o jednostkach dieslowych, gdzie najpopularniejsza wydaje się być 2.7 TDV6 o mocy 190 KM. Mimo że jednostka wygląda solidnie, to spalanie jest niewielkie. Większe problemy dotyczą awaryjnych zaworów EGR oraz mocno szwankujących wtryskiwaczy. Ponadto wymiana rozrządu w tym silniku, także stanowi nie lada wydatek, który oscyluje w granicach 2.5 tysiąca złotych. Tym samym lepszym rozwiązaniem są silniki benzynowe, mimo dużej tolerancji na konsumpcję paliwa.

 

Land Rover Discovery – dla kogo?

 

Poza bardzo dużą pochłanialnością paliwa niewątpliwie wszystkie jednostki w benzynie uchodzą za bardzo solidne projekty. Niestety nie jest tak kolorowo w odniesieniu do silników dieslowych. Tutaj usterek jest co niemiara, które mocno uszczuplają kieszeń użytkownika. Dlatego wybranie jednej czy drugiej wersji dedykowane jest dla miłośników marki, ponieważ w pierwszym przypadku duże spalanie, a w drugim usterkowość będą nieustannie wymagały regularnych wkładów finansowych.

Land-Rover Discovery - wybór silnika
Land-Rover Discovery - wybór silnika