Lexus GS - samochód osobowy klasy wyższej

Lexus GS - samochód osobowy klasy wyższej

Lexus GS jest samochodem osobowym klasy średniej wyższej produkowanym przez japońską markę w latach 1991 - 2020. Zanim rozpoczęto sprzedaż na starym kontynencie w Japonii sprzedawano ten model pod nazwą Toyota Aristo. Aktualnie Lexusa GS zastąpiła VII generacja Lexusa ES. Początkowo samochód miał silnik Toyoty o mocy 212 KM z automatyczną skrzynią biegów i napędem na tył. Wyposażenie początkowych modeli obejmowało elektroniczną klimatyzację i sterowane szyby, lusterka i kierownicę. Dodatkowo obecny był tempomat, poduszka powietrzna kierowcy i pasażera.

W 1997 zaprezentowano II generację z silnikami wyposażonymi w system VVT-i co dawało wyższy moment obrotowy. Obecna była także wersja Twin-turbo z elektronicznie sterowanym systemem skrętu czterech kół i kontrolą trakcji. II generacja Lexusa GS odniosła sukces i już w pierwszym roku sprzedaż osiągała ponad 30 000 sztuk. 2004 rok to III wersja tego modelu z muskularnymi kształtami nadwozia, podwójnymi lampami w technologii LED oraz jednoczęściowymi zderzakami.

Kolejna IV generacja ukazała się 7 lat później gdzie pokazano zmienionego grila i przeprojektowano podwozie dając całości niższą masę własną. Lexus GS to poważna alternatywa i konkurencja dla niemieckich limuzyn. Najnowszy Lexus GS wygląda lepiej niż kiedykolwiek, a do tego jest wyjątkowo dopracowany. W gamie dostępne są dwa silniki, 300h i 450h. Mniejszy silnik to czterocylindrowy benzynowy o pojemności 2,5 litra z silnikiem elektrycznym, podczas gdy mocniejszy 450h wykorzystuje 3,5-litrowy silnik V6 z silnikiem elektrycznym.

GS jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Executive Edition, Luxury, F Sport i Premier. GS najlepiej sprawdza się podczas łagodnej jazdy, a przy niskich prędkościach w mieście przejście z cichego pojazdu elektrycznego na silnik benzynowy przebiega płynnie. Jednak na samym akumulatorze będziesz mógł jechać tylko przez bardzo krótkie okresy z delikatnym przyspieszeniem, w przeciwnym razie silnik spalinowy uruchomi się dość szybko.

Jeśli szukasz wysokiej wydajności to Lexus oferuje wersję GS F. To najbardziej sportowy model GS, który ma pod maską 5-litrowy silnik V8 o mocy 471 KM i momencie obrotowym 580 Nm.

 

 

 

Lexus GS - samochód osobowy klasy wyższej
Lexus GS - samochód osobowy klasy wyższej
Lexus GS - samochód osobowy klasy wyższej