Lexus UX

Lexus UX - japoński crossover

Lexus UX to crossover produkowany od 2018 roku, a już w roku 2019 był drugim w kolejności najczęściej kupowanym modelem tej marki w Europie. Do tej chwili sprzedano go na nowym kontynencie w ilości ponad 51000 egzemplarzy. Model ten skierowany jest do mieszkańców miast, czego symbolem jest nazwa UX – Urban Explorer.

Hybryda Lexus UX jest ekonomiczna i bardzo przyjemna w prowadzeniu. Wyróżnia się stylistyką, wnętrzem i wyposażeniem. Niestety jak na miejski samochód bagażnik nie jest zbyt duży, głównie z powodu wielkości całej bryły jak i elementy elektryczne umiejscowione z tyłu.

Lexus UX 200 ma 2,0 litrowy silnik o mocy 169 KM, napęd na przód z automatyczną skrzynią CVT. 8,7 sekundy do 100 km/h, a wersja 250h napęd 4x4, 2 litrowy silnik spięty z 4 silnikami elektrycznymi co daje łączną moc 181 KM z przyśpieszeniem 8,1 s do 100 km/h.

Wnętrze to ekran 7", Apple CarPlay, Android Auto. Dostępny jest także 10,3" wyświetlacz z wbudowaną nawigacją. Systemy informacyjno-rozrywkowe nie są sterowane dotykowo. Standardowy sześciogłośnikowy system audio można rozbudować o dodatkowe 2 głośniki. W standardzie mamy 18" felgi aluminiowe, podgrzewane i regulowane elektrycznie, siedzenia z eko skóry, bezkluczykowy dostęp. Wersja wyższa F Sport to zmienione zderzaki, lepsze zawieszenie, sportowe fotele i łopatki zmiany biegów na kierownicy. Najwyższa opcja UX, to szyby dźwiękochłonne, podgrzewane fotele z wentylacją, elektrycznie sterowana klapa bagażnika.

Lexus UX chwalony jest przez kierowców za dużą przyczepnością, dobre prowadzenie i komfortową jazdę. Skrzynia CVT pracuje płynnie, a poziom wyposażenia standardowego zadowala szeroką gamą aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. Elementy wyposażenia każdej wersji UX obejmują adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o kolizji z przodu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, automatyczne hamowanie awaryjne, reflektory LED oraz ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu. Dzięki silnikowi elektrycznemu zapewniającemu cichą jazdę hybryda UX jest chwalona za komfort podróżowania. Dodatkowo samochód jest dynamiczny i bezpieczny - otrzymał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP.

Lexus UX - japoński crossover
Lexus UX - japoński crossover
Lexus UX - japoński crossover