Mitsubishi Mirage - Samochód Roku 2012 na Filipinach

Mitsubishi Mirage - Samochód Roku 2012 na Filipinach

Mitsubishi Mirage (nazywany Mitsubishi Space Star w Europie) został okrzyknięty Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach. Model japońskiego producenta pokonał 69 pretendentów do tej prestiżowej nagrody przyznawanej przez Car Award Group, Inc. Space Star-A pochodzi produkowany przez japońską korporację Mitsubishi Motors Corporation od 2013 roku. Model jest sprzedawany na rynku amerykańskim pod nazwą Mirage. Samochód został wprowadzony do produkcji w 2013 roku, w tym roku również zaczął być dystrybuowany na wielu rynkach. W grudniu 2015 roku na Los Angeles Auto Show zaprezentowano wersję samochodu po liftingu. Zmieniono m.in. przednią i tylną osłonę chłodnicy, zderzak, tylny spojler i tylne światła oraz dodano biksenonowe i LEDowe światła pozycyjne. Po liftingu samochód został wydłużony o 85 milimetrów, dodano nowe wzory felg i lakierów. Producent zapowiedział też nowy system multimedialny z 6,5-calowym ekranem dotykowym. 

W trakcie modernizacji samochód został wycofany z polskiej sieci sprzedaży. Importer Mitsubishi wyjaśnił, że przyczyną jest m.in. niekorzystny kurs walutowy. Jednak wiosną 2018 roku auto wróciło do Polski, a eksperci wyjaśnili, że udało się utrzymać atrakcyjny poziom cenowy, dzięki negocjacjom z centralą producenta. Pod koniec roku 2019 samochód przeszedł drugi facelifting. Samochód ten posiada m.in nowe wykończenie przodu, zmienione zostały również tylne światła i zderzak. Wnętrze pozostaje bez zmian, choć producent postanowił poprawić jakość materiałów wykończeniowych i wprowadzić nowy system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym i obsługą Android Auto/Apple Car Play. Standardowe wyposażenie podstawowej wersji Inform pojazdu obejmuje m.in.: 6 poduszek powietrznych, 14-calowe felgi stalowe, system wspomagania ruszania pod górę, światła do jazdy dziennej, regulację wysokości kierownicy.

Bogatsza wersja Invite obejmuje m.in.: tylne światła LED, podgrzewane lusterka zewnętrzne, skórzaną kierownicę, fotel kierowcy z regulacją wysokości, elektrycznie sterowana tylna szyba. Kolejna wersja Intense jest dodatkowo wyposażona w 15-calowe felgi aluminiowe, światła przeciwmgielne, przyciemniane szyby, 4 głośniki w systemie audio oraz automatyczną klimatyzację. Najbogatszy wariant Instyle wyposażony jest również m.in. w automatyczne światła drogowe, system ostrzegający o zjechaniu z pasa ruchu, reflektory i światła do jazdy dziennej LED, kamerę cofania oraz 7-calowy ekran dotykowy i stację Android Auto/Multimedia Apple Car Play.

Mitsubishi Mirage - Samochód Roku 2012 na Filipinach
Mitsubishi Mirage - Samochód Roku 2012 na Filipinach
Mitsubishi Mirage - Samochód Roku 2012 na Filipinach