Scania

Najlepsze samochody ciężarowe 2021

Według sprzedaży najbardziej popularne marki wśród samochodów ciężarowych to DAF, Man, Volvo i Scania. Samochody dostawcze to zdecydowanie Renault i Fiat. Oczywiście aktualna sytuacja na rynku samochodów spowodowała nieco zmian, bo nie jest już tak, że najlepszy jest dostępny u dealera od ręki, co powoduje często popularność używanych i firmy chętnie przeglądają ogłoszenia motoryzacyjne w poszukiwaniu używanych dostawczaków.

Ciągniki siodłowe

Zastanawiasz się jaki ciągnik siodłowy wybrać? Nie będzie to łatwe, ponieważ konkurencja jest spora, a każdy z producentów wnosi coś odmiennego co może wpłynąć na Twój wybór.

Scania

Od dawna ta marka wśród ciągników siodłowych jest uznawana za wiodącą. Prosta konstrukcja, wytrzymałość na eksploatację powoduje, że są one popularne. Nadmiar elektroniki powoduje często awarie, a Scania cieszy się właśnie małą awaryjnością i niskimi kosztami serwisowania oraz eksploatacji. Przykładem jest Scania R420 jeden z najbardziej popularnych modeli. 

Volvo

To druga chętnie kupowana marka, głównie z powodu wysokiej jakości wykonania i bardzo wysokim komfortem użytkowania. Nie są specjalnie awaryjne, jednak jeżeli dojdzie do nietypowej awarii to jej usunięcie będzie kosztowne. Z plusów to moc tych ciągników i powód dla którego nie tracą na wartości tak dużo jak konkurencja.

Samochody dostawcze do 3,5 t

Samochody dostawcze aktualnie są dosłownie rozrywane zanim dotrą na plac dealera. Do tego nowe modele odmieniły nieco układ sił w tabelach popularności modeli. Zdecydowanie samochody dostawcze używane cieszą się popularnością, na co wpływa na pewno sytuacja związana z brakiem elektroniki oraz większą sprzedażą spowodowaną tym, że firmy grono dostaw i zaopatrzenia realizuje samemu jak np. restauracje. Do tego dochodzi wzrost popytu na samochody wywołany bumem na sprzedaż w Internecie. Powoduje to wzmożoną pracę firm kurierskich, a co za tym idzie potrzeby rozbudowania flot.

Najlepszymi według klientów samochodami o ładowności do 3,5 tony są: Renault Master, Fiat Ducato, Iveco Daily, Mercedes Sprinter oraz Peugeot Boxer.