bmw x7

Najwięcej nowych modeli w 2022 roku zapowiadają BMW i Mercedes

Rok 2022 jest szansą dla przemysłu motoryzacyjnego, by odbić sobie bardzo zły 2021 rok. Problemy z dostawami podzespołów, braki w półprzewodnikach, a także zamknięte czasowo fabryki to tylko wierzchołek góry lodowej, przez które producenci aut znaleźli się w niemałych tarapatach. Wiele jest strategii na wybrnięcie z kryzysu, a BMW oraz Mercedes postanowiły w trwającym już 2022 roku wydać naprawdę wiele nowych modeli. Co szykują nam te firmy i jakie to będą samochody?

BMW z ofensywą na 2022 rok

BMW to marka, która ostatnimi czasy naprawdę lubi nas zaskakiwać. Nowe pojazdy, które niekoniecznie pasowałyby do wizerunku firmy jeszcze 20 czy 25 lat temu, awangardowy design oraz promocja, która trafia do wielu różnych grup. Sprawia to, że sprzedaż aut od Bawarczyków jest naprawdę dobra. Niemiecki producent nie ma jednak zamiaru spoczywać na laurach i szykuje dla nas wiele intrygujących modeli, które światło dzienne według wszelkich planów mają ujrzeć już w tym roku.

Na pierwszy ogień weźmy nowe BMW Serii 7. Według przecieków, samochód ten nie będzie posiadać aż tak oryginalnego wyglądu, jak chociażby BMW Serii 4 czy model iX, choć ma zmienić się przód auta. Jak bardzo? Tego nie wiemy, gdyż cała konstrukcja nadal jest przykryta sowitą warstwą kamuflażu. Nie powinniśmy jednak spodziewać się jakiejś rewolucji wyglądowej, gdyż flagowej i bardzo eleganckiej do tej pory limuzynie mogłoby to zaszkodzić. Ciekawostką jest jednak fakt, iż równocześnie z nową Serią 7 możemy otrzymać także elektryczne i7. Na potwierdzenie tech doniesień będziemy jednak musieli jeszcze trochę zaczekać.

Tak samo poczekamy na BMW M3 Touring. Wyczynowa wersja legendarnej Serii 3 w nadwoziu kombi jest już na finiszu swojego rozwoju – w noworocznym klipie marki z Bawarii pojawił się bowiem ten niezwykle mocno wyczekiwany wśród fanów niemieckiej marki samochód, co oznacza, że na premierę nie powinniśmy już czekać jakoś długo. Najpotężniejsza wersja tego auta ma posiadać zawrotne 510 koni mechanicznych mocy i kosztować prawie pół miliona złotych.

To jednak nie wszystkie premiery, które na 2022 rok szykuje nam BMW. Nie można zapominać o modelu XM, które posiada bardzo kontrowersyjny wygląd i gigantyczną moc 750 KM, bardzo mocna wersja BMW M4 CSL, a także nowe BMW M2. Bawarczycy naprawdę nas więc rozpieszczają.

Mercedes nie pozostaje dłużnym rywalom zza między

Mercedes w trwającym już 2022 roku również nie będzie próżnować i na rynek wypuści parę niezwykle intrygujących samochodów. Zapowiada się więc naprawdę ciekawa walka, mając na uwadze fakt, iż Mercedes i BMW to bezpośredni rynkowi rywale.

Przede wszystkim warto wspomnieć o modelu GLC, który lada moment powinien doczekać się swojej oficjalnej premiery. Nowy luksusowy SUV ma być jednym z najważniejszych samochodów w gamie Niemców i prawdziwą rewolucją, lecz Mercedes na razie trzyma język za zębami. Premiera jest już jednak tylko kwestią czasu.

Brzuchem do góry nie leży również elektryczny oddział Mercedesa, tworzący linię EQ. Na rynku w 2022 roku zadebiutują bowiem dwa bardzo ciekawe modele – sedan EQE oraz wersja modelu EQS w wariancie SUV. Samochody te cechują się sporą mocą i imponującym zasięgiem.

Bardzo intrygującym modelem koncepcyjnym jest także Mercedes Vision EQXX. Samochód cechuje się zasięgiem aż 1000 kilometrów, panelami słonecznymi na dachu czy niezwykle zaawansowanym systemem. Co ciekawe, Mercedes zapewnia, że na premierę takiego auta wcale nie będziemy musieli długo czekać. Jest więc małe prawdopodobieństwo, że nowe informacje o wydaniu seryjnym poznamy już w tym roku.