Mercedes-Benz EQE

Nowy Mercedes-Benz EQE 2022

Marka Mercedes-Benz od kilku lat naprawdę intensywnie rozwija swoją gamę samochodów elektrycznych. Jeżeli chodzi o elektryfikację swojej gamy, poczynania niemieckiego producenta są naprawdę imponujące. Cała linia EQ, która zawiera w sobie wszystkie auta na prąd od Mercedesa, rozwija się niezwykle prężnie. Jednym z najnowszych samochodów Niemców z tej gamy jest Mercedes-Benz EQE – ekskluzywny sedan napędzany wyłącznie energią elektryczną.

Nowy Mercedes-Benz EQE 2022 – tworzenie modelu

Rok 2021 był wręcz perfekcyjny dla osób, które lubią zarówno markę Mercedes-Benz, jak i samochody elektryczne. To właśnie wtedy niemiecki koncern ogłosił kilka zupełnie nowych modeli, które są napędzane jedynie energią elektryczną. Bardzo głośna premierą był Mercedes EQS – wyjątkowa limuzyna, która dzięki swojemu designowi, mocy i wyposażeniu wywołał niesamowite wrażenie na branży motoryzacyjnej. Mercedes jednak nie pokazał wtedy jeszcze wszystkich kart.

Zaledwie kilka miesięcy później bowiem – dokładniej mówiąc w październiku – swoją premierę miał inny sedan, tym razem z segmentu E. Mercedes EQE jest tak naprawdę pomniejszoną i tańszą wersją wspomnianego wyżej EQS-a. Nie oznacza to jednak, że nie należy poświęcać mu należytej uwagi, bowiem to wyjątkowy samochód. Co jednak oferuje?

Mercedes-Benz EQE

Nowy Mercedes-Benz EQE 2022 – najważniejsze atuty i design

Pod względem wyglądu, Mercedes-Benz EQE jest naprawdę podobny do swojego starszego, większego i mocniejszego kolegi, czyli EQS-a. Jedyne zmiany, jakie możemy wyróżnić, to trochę większe reflektory, które układają się pod odrobinę zmienionym nachyleniem. Zderzak, grill, wloty powietrza, felgi – tutaj nie uświadczymy żadnych większych zmian. To samo można powiedzieć o linii dachu, drzwiach i chromowanych wstawkach.

Co jednak, poza osiągami, do których przejdziemy później, może zaoferować Mercedes-Benz EQE? Przede wszystkim jest to samochód elektryczny z naprawdę imponującym zasięgiem – EQE potrafi bowiem przejechać nawet 600 kilometrów na jednym ładowaniu. Mimo że samo auto jest mniejsze od EQS-a, posiada naprawdę przestronny środek, co nie uszło uwadze recenzentów i ekspertów. Wyróżnić możemy dodatkowo skrętne tylne koła i możliwość ładowania z mocą nawet 170 kW.

Nowy Mercedes-Benz EQE 2022 – dane techniczne, silniki, premiera

Mercedes EQE 2022 jest naprawdę sporym samochodem, nawet jak na segment E. 4946 mm długości (4995 mm w przypadku wersji na rynek amerykański), 1961 mm szerokości oraz 1512 mm wysokości to naprawdę słuszne rozmiary. Dzięki temu jednak możemy mówić o limuzynie z krwi i kości, w której bez problemu zmieści się w komforcie pięć osób.

Na premierę do dyspozycji klientów będzie tylko wersja EQE 350. Będzie to jednostka dysponujące mocą 288 koni mechanicznych, co jest całkiem dobrym wynikiem. Imponuje zaś moment obrotowy, który wynosi aż 530 Nm i jest dostępny dla kierowcy w każdym momencie.

Nowy model Mercedesa będzie dostępny w sprzedaży od 2022 roku. Wtedy też będzie można go zamówić i dostosować swojego EQE do swoich osobistych potrzeb.