Nissan Navara - japoński pickup

Nissan Navara - japoński pickup

Nissan Navara to pickup, który do tej pory był produkowany w trzech wersjach. Jego produkcja rozpoczęła się w 1997 roku. Nazwa tego modelu Nissana pochodzi od uroczej prowincji Nawarra na granicy z Francją. Nazwa tego samochodu w Ameryce Północnej i Południowej to Nissan Frontier. Jednak w niektórych krajach europejskich jego nazwa to Nissan NP300. Ogólnie rzecz biorąc, nazewnictwo jest jednym z głównych problemów tego auta, ponieważ model Navara był kiedyś, w zależności od rynku sprzedaży, znany również jako etc. Fiera czy Terrano. Pod pewnymi względami decyzja Nissana o zastosowaniu wielu nazewnictw tylko w jednym modelu jest pozytywna, ponieważ oznacza dostosowywanie produktów do określonych typów klientów. Z drugiej strony dzięki temu rozwiązaniu Nissan Navara nie jest jedyną rozpoznawalną marką na świecie, mimo bardzo dużej skali sprzedaży. 

Pod względem wyposażenia ciekawym przypadkiem jest skrzynia biegów Nissana Navary, która z początku była podstawowo, jednak z czasem Nissan zaczął wyposażać Navarę w unikalną 7-biegową automatyczną skrzynię biegów. Tradycjonaliści wciąż decydują się na 6-biegową manualną skrzynię biegów. Szczególnie popularny jest Navara z napędem na wszystkie koła. Model ten jest często chwalony przez kierowców za doskonałą widoczność, która zapewnia bezpieczną jazdę. Mocny i wytrzymały silnik Nissana Navary to kolejny powód, dla którego klienci chętnie kupują ten samochód. ​​ 

Navara II był produkowany od 1997 do 2005 roku, wersja trzecia zadebiutowała w Detroit w styczniu 2004 roku. Wersja czwarta pojawiła się w czerwcu 2014 roku. Ostatni model zaprojektowany od podstaw. W porównaniu z poprzednią generacją, przednia część pojazdu zawiera diodowe światła do jazdy dziennej, chromowany grill oraz nowe zderzaki. Pojazd wyposażony jest również w kamerę cofania. Wnętrze pojazdu jest podobne do tego w modelach Qashqai II i X-Trail. Centralnym elementem deski rozdzielczej jest wyświetlacz TFT, który odpowiada za system audio, kompas i opcjonalną nawigację satelitarną.

Nissan Navara - japoński pickup
Nissan Navara - japoński pickup
Nissan Navara - japoński pickup