Nissan Qashqai - przedstawiciel crossoverów

Nissan Qashqai - przedstawiciel crossoverów

Nissan Qashqai to przedstawiciel crossoverów. Dlatego należy do grupy kompaktowych SUV-ów. Projekt zaproponowany przez ten koncern w 2007 roku szybko odniósł wielki sukces. Nadwozie Qashqai zostało zaprojektowane przez Nissan London Design Centre w Londynie. Standardowo ma 5 drzwi. Samochód bazuje na platformie Nissana C. Napęd tego modelu oferuje wiele 4-cylindrowych silników. Zaczynając od silnika benzynowego, możesz wybierać spośród 114-konnego silnika 1,6 litra oraz 141-konnego niezwykle dynamicznego 2-litrowego silnika. Dostarczony silnik wysokoprężny jest słabszy 1,5 litra, który może wytwarzać 105 KM lub 2 litry (M9R) i 150 KM. W przeciwieństwie do modeli benzynowych, nowsze pojazdy z silnikiem Diesla mają mniejsze zapotrzebowanie na paliwo.

Nissan Qashqai zapewnia 5- lub 6-biegową manualną skrzynię biegów, 6-biegową automatyczną lub automatyczną skrzynię biegów. Na życzenie klienta samochód może być wyposażony w napęd na przednie koła lub mechanizm 4x4, a w razie potrzeby może być podłączony do tylnych kół.

Nissan Qashqai I po raz pierwszy oficjalnie zadebiutował w Paryżu w 2006 roku. W 2010 roku Nissan poddał temu samochodowi odświeżający zabieg. Zmieniono kształt przedniej i tylnej części karoserii. Nowe reflektory, atrapa chłodnicy i zmodyfikowane zderzaki nadają samochodowi odrobinę agresji. Tylne światła wykorzystują technologię LED. Qashqai II zadebiutował oficjalnie podczas London Auto Show 7 listopada 2013 roku. Pojazd produkowany jest na bazie podłogi CFM opracowanej we współpracy z francuską firmą Renault. W porównaniu z pojazdem pierwszej generacji pojazd jest dłuższy, szerszy, niższy i lżejszy.

W styczniu 2017 r. Qashqai został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Detroit. Model został lekko przeprojektowany. Poliftingowany model posiada inny przedni zderzak, inne wypełnienie tylnych świateł, nowa kierownica w środku, nowy wygląd konsoli. W marcu 2017 roku został zaprezentowany Nissan Qashqai drugiej generacji po faceliftingu. Został przeprojektowany przedni zderzak i nowy grill, wypełniacz reflektora, tylny zderzak z pokrywą i nowy wypełniacz światła z efektem 3D. Wewnątrz nowa kierownica i zaktualizowany interfejs systemu informacyjno-rozrywkowego. Zmodernizowano zawieszenie i układ kierowniczy samochodu oraz poprawiono efekt izolacji kabiny.

Nissan Qashqai - przedstawiciel crossoverów
Nissan Qashqai - przedstawiciel crossoverów
Nissan Qashqai - przedstawiciel crossoverów