Duster

Nowa Dacia Duster

Dacia Duster, kompaktowy SUV podbił serca Polaków. Ten samochód oferowany przez rumuński koncern współpracujący z Renault stał się prawdziwym hitem. Powodów popularności tego SUV-a jest kilka, ale główny czynnik to oczywiście cena. Dacia Duster należy do najtańszych SUV-ów na rynku. Poznaj szczegóły dotyczące tego samochodu.

Dacia Duster – najtańszy SUV

Druga generacji SUV-a Dacia Duster zadebiutowała na rynku w 2017 roku. Od razu nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich stała się prawdziwym hitem. Rumuński koncern idealnie wpasował się czasowo w popularność segmentu SUV na rynku motoryzacyjnym i stworzył kompaktowe auto o niebanalnym wyglądzie i parametrach nieustępującym modelom SUV-ów produkowanych przez inne marki. Na uwagę zasługuje napęd na przednią oś, z możliwością automatycznie dołączanego napędu na tylną oś oraz funkcja lock, która ustala stały napęd na dwie osie, dostępna przy niewielkich prędkościach, co idealnie nadaje się do użycia na trudnym terenie. Auto dzięki temu zyskało właściwości terenowe pożądane w SUV-ach przez wielu klientów. Szeroka gama silników o niedużej pojemności skokowej ma przełożenie na niskie spalanie. Na przykład w silniku 1.5 dCi producent deklaruje zużycie paliwa na poziomie niecałych pięciu litrów na sto kilometrów. Jak na duży samochód, to bardzo ekonomiczne spalanie. Trzeba jednak powiedzieć, że Dacia Duster przyciągnęła uwagę klientów przede wszystkim swoją ceną. Za model podstawowym wyposażeniem trzeba było zapłacić 39 tys. zł. Jak obecnie kształtują się ceny nowej Dacii Duster i czym wyróżnia się to auto na tle konkurencji? 

Dacia Duster – nowy model 

Obecnie producent oferuje Dacię Duster w kilku wersjach wyposażenia: 

  • Access dostępnej od 47 900 zł
  • Essential dostępnej od 54 400 zł
  • Comfort dostępnej od 60 100 zł
  • SL Celebration dostępnej od 64 400 zł
  • Prestige – najdroższej wersji dostępnej od 66 200 zł

Każda wersja różni się wyposażeniem. Najdroższa wersja Prestige możliwa jest z czterema wariantami silnika: TCe 100 LPG lub benzyna, TCe 130 FAP, TCe 150 FAP oraz TCe 90, a także Blue dCI 115 (olej napędowy). Najdroższy silnik TCe 150 oraz Blue dCI 115 dostępny jest z wersją napędu 4x4, co przypadnie do gustu przede wszystkim kierowcą często zjeżdżającym z asfaltu na rzecz leśnych szos i nierównego terenu. Za najbardziej doposażoną wersję zawierającą wszystkie możliwe dodatki takie jak bezkluczykowy dostęp i uruchamianie silnika, przednie podgrzewane fotele, system Multiview Camera, rozszerzona wersja mapy Europy, koło zapasowe, tapicerka skórzana łączona z elementami skóry ekologicznej oraz inny niż podstawowy lakier – zapłacimy 89 950 zł. To i tak o wiele mniej jeśli chodzi o SUV-y konkurencji z podobnym wyposażeniem. Gdzie oprócz salonu znajdziemy nową Dacię Duster? 

Gdzie szukać Dacii Duster?

Naturalnym wyborem do zakupu nowej Dacii Duster będą salony tej marki, zwłaszcza gdy mamy na uwadze fakt, że to jeden z najtańszych suv-ów dostępnych na rynku. Z tego też powodu warto rozejrzeć za samochodami używanymi, które dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Odwiedzając wyszukiwarki ogłoszeń samochodowych możemy znaleźć oferty Dacii Duster w bardzo konkurencyjnych cenach. Używane samochody Dacia Duster w wersji Prestige z początku rocznika 2020 możemy kupić nawet o dwadzieścia tysięcy złotych taniej niż w salonie. Gra jest warta świeczki. Należy jednak rozpocząć poszukiwania wyłącznie na sprawdzonych platformach ogłoszeniowych. To na pewno pewniejsze od wyjazdu do komisu, gdzie tak naprawdę nie znamy całej historii oferowanego do sprzedaży pojazdu. 


Zobacz także: Dacia Duster - samochód osobowy typu SUV