Peugeot 508 Sport Engineered

Peugeot 508 Sport Engineered

Peugeot 508 Sport Engineered

Końcem roku 2020 pojawiła się produkcyjna wersja Peugeot-a 508 Sport Engineered. To sportowa hybryda plug-in jednocześnie będąca najmocniejszym modelem Peugeota w jego historii. Peugeot 508 Sport Engineered to po prostu sportowa wersja klasy średniej. 360 KM przy 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego to połączenie benzynowego i elektrycznego silnika. Silnik 1,6l napędza przednie koła wyposażone w dodatkowe elektryczne generatory odpowiedzialne za tylną oś.

Napęd daje przyśpieszenie 5,2 sekundy do 100 km/h, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Korzystając z samych silników elektrycznych  można przejechać 42 km dzięki akumulatorom o pojemności 11,5 kWh. Adaptacyjne amortyzatory, szerszy rozstaw kół i wydajne hamulce z 4-tłoczkowymi zaciskami to wyróżnia Sport Engineered od seryjnej 508. Wnętrze to sportowe fotele pokryte Alcantarą i skórą, system audio Focal i rozbudowane multimedia na dwóch ekranach: 12,3" i 10".

Agresywne zderzaki z dokładkami, dyfuzor oraz 10-ramienne felgi o średnicy 19-cali to wyróżnia tą wersję. Peugeot oferuje w standardzie bogate wyposażenie, właściwie niewiele jest opcji do dodania nie licząc koloru nadwozia i mocniejszej ładowarki. Oferowany jest w trzech kolorach nadwozia: Selenium Grey, Pearl White, Perla Nera Black. Otrzymujemy też ładowarkę pokładową o mocy 3,7 kW, a za zestaw o mocy 7,4 kW trzeba dopłacić.

Wyposażenie standardowe Peugeot 508 Sport Engineered to m.in.: Reflektory LED ze statycznym doświetleniem zakrętów, Aktywna kontrola zawieszenia, Czujniki parkowania z przodu i z tyłu, System Night Vision, Automatyczne hamowanie awaryjne, Ostrzeżenie o ryzyku kolizji, System wykrywający zmęczenie kierowcy i System aktywnego monitorowania martwego pola. Dodatkowo mamy też w standardzie Kamerę 360 °, 20-calowe kute i  dwukoloroweobręcze w kolorze Black Mist, Bezkluczykowy dostęp, Fotochromatyczne lusterka zewnętrzne i indukcyjną ładowarkę do smartfona.

Samochody 508 Peugeot Sport Engineered kosztują w wersji sedan od 300 000 złotych. Wersja kombi to wydatek od 310 000 złotych.

 

 

 

Peugeot 508 Sport Engineered
Peugeot 508 Sport Engineered
Peugeot 508 Sport Engineered