Peugeot Expert

Peugeot Expert - opinie

Jeśli marzy nam się samochód z dużą przestrzenią załadunkową, który jednocześnie będzie niewielkich rozmiarów idealnie sprawdzi się pasujący do tego opisu Peugeot Expert. Te samochody dostawcze używane występują w wersji dostawczej i rodzinnej.

Peugeot Expert - ogólnie

Peugeot Expert 2 generacji został wprowadzony do produkcji w 2007 roku. Poprzednia generacja tego modelu była świetnym samochodem, który gwarantował naprawdę dużą przestrzeń. Druga odsłona tego modelu bardzo różni się od poprzedniej. Rodzinna wersja tego samochodu pozwala nam na przewiezienie nawet 8 lub 9 osób, tak więc będzie świetnym rozwiązaniem dla dużych rodzin. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny tego samochodu, to prezentuje się on naprawdę dobrze. Model ten zyskał na nowoczesności i elegancji. Peugeot Expert pomieści od 5 do 7 m³ towaru do łącznej wagi do 1400 kg. Samochód nie jest już tak surowy, wręcz przeciwnie jest przyjemny dla oka.

Peugeot Expert - parametry

Peugeot Expert został wyposażony przez producentów w nadwozie typu van oraz furgon. Produkcja rozpoczęła się w 1995 roku i trwa do dziś. Do tej pory powstała 3 generacja modelu Stringer prezentująca klasę segmentu E i segmentu D. Jeśli chodzi o silnik zamontowanym w tym modelu Peugeot Expert to ma on moc od 90 do 177 KM, dzięki czemu możemy osiągnąć nawet do 198 km/h. Jednostka napędowa modelu Expert posiada pojemność od 1560 do 1997 cm3. Samochód został wyposażony w napęd przedni, a zatankujemy go dieslem. W zależności od tego, na jaki silnik padnie wybór, Expert będzie spalał średnio od 8,5 do 10 l na 100 km.

Wady w Peugeot Expert

Największą wadą, którą zgłaszają kierowcy jest zawieszenie modelu Expert. W trakcie użytkowania pojawiają się odgłosy ze strony łączników stabilizatora. W samochodach, które poruszają się głównie po mieście szybko psuje się sprzęgło i elementy układu hamulcowego. W silnikach usterki pojawiają się dopiero po przekroczeniu ok. 200 tys. kilometrów. Aby nie trafić na awaryjny samochód, warto przed sfinalizowaniem zakupu sprawdzić dwumasowe koła zamachowe, wtryskiwacze i filtry cząstek stałych, przeglądając historię serwisową samochodu.

 

Peugeot Expert - opinie
Peugeot Expert - opinie
Peugeot Expert - opinie