Samochody.pl Kupuj i sprzedawaj samochody osobowe, dostawcze, motocykle

Samochody.pl Kupuj i sprzedawaj samochody osobowe, dostawcze, motocykle

Dywersyfikacja rynku motoryzacyjnego to trend nie tylko polski, ale także obserwowany na całym świecie. Obok samochodów nowych ogromną popularnością wśród potencjalnych nabywców cieszą się auta używane, oferowane w różnych wariantach, dostosowanych do budżetu oraz potrzeb każdego kierowcy. Niezależnie jednak, czy decydujemy się na pojazd nowy, czy używany, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze modelu idealnego dla siebie i jak go znaleźć? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jakie czynniki decydują o wyborze samochodu?

W tej kwestii należy podkreślić ogromną rolę ceny, która w wielu przypadkach determinuje zakup konkretnego pojazdu. Czy jest to dobre kryterium? I tak i nie. Cena nie może być jedynym wyznacznikiem tego, który samochód chcemy kupić, pod uwagę bowiem trzeba wziąć między innymi wartość rezydualną pojazdu, jego przyszłe koszty eksploatacyjne, a w przypadku aut używanych – stan techniczny i dotychczasową historię.

Na początek zajmijmy się wspomnianą wartością rezydualną, z którą spotyka się każdy podczas sprzedaży dotychczasowego samochodu. Mówiąc w skrócie – to różnica pomiędzy ceną zakupu pojazdu, a ceną jego zbycia. Im wynik jest niższy, tym lepiej. Mówiąc o wartości rezydualnej, nie można zapominać o tym, co ma bezpośredni wpływ na jej wysokość. Specjaliści szacują, że jest to między innymi marka samochodu, popularność i niezawodność oraz ciągła obecność na linii produkcyjnej.

Wygląd i przeznaczenie samochodu

O ile wygląd nowego samochodu można niemal dowolnie konfigurować, zamawiając u dealera konkretny kolor lakieru czy indywidualne wyposażenie, tak w przypadku aut używanych musimy korzystać z opcji, jakie oferuje rynek. Czy oznacza to rezygnację ze swoich potrzeb? Zdecydowanie nie! Trzeba tylko poświęcić nieco więcej czasu, aby znaleźć model spełniający oczekiwania pod względem estetyki, wielkości czy wyposażenia. Warto więc dokładnie przyjrzeć się dostępnym propozycjom sprzedaży, wyselekcjonować kilka interesujących aut, a następnie dokładnie je sprawdzić.

Weryfikacja powinna odbyć się kilkutorowo. Podstawowym aspektem są posiadane przez dotychczasowego właściciela dokumenty. Należy uważnie sprawdzić ich kompletność oraz potwierdzić, że rzeczywistość odpowiada opisowi samochodu. Faktury związane z usługami serwisowymi, naprawami, czy historia pojazdu w autoryzowanym warsztacie to elementy, które pozwolą na ocenę konkretnego samochodu. Stan techniczny dobrze jest sprawdzać na stacjach diagnostycznych, czy w serwisach zajmujących się naprawą pojazdów, co w przyszłości pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek i dodatkowych kosztów.

Gdzie szukać ofert sprzedaży samochodów?

Trudno dziś sobie wyobrazić wędrowanie od salonu do salonu czy od komisu do komisu w poszukiwaniu wymarzonego auta. Kosztowne i czasochłonne podróżowanie zastąpił internet, gdzie sprzedawcy publikują ogłoszenia o sprzedaży samochodów – zarówno nowych, jak i używanych. Dlatego też, myśląc o zakupie auta, warto poświęcić kilka chwil na dokładne przeanalizowanie dostępnych w sieci ofert. Najlepszym rozwiązaniem są portale ogłoszeniowe, takie jak samochody.pl, współpracujące z dealerami, komisami oraz osobami fizycznymi. Ogromnym ułatwieniem dla potencjalnego kupującego jest precyzyjne filtrowanie ofert, według niemal dowolnych warunków.

Podstawowym kryterium, jakie oferuje portal samochody, jest wybór rodzaju pojazdu spośród osobowych, dostawczych oraz motocykli. Dostępne są również części zamienne do poszczególnych samochodów. Kolejnym niezwykle ważnym kryterium jest silnik – benzyna, diesel, hybryda, elektro oraz gaz, a także stan pojazdu – nowy, czy używany. Opcje dodatkowe ułatwiają przeglądanie ogłoszeń dotyczących konkretnej marki, ceny, rocznika, przebiegu czy lokalizacji. Co istotne – portal umożliwia sprawdzenie pojazdu w CEPIK. Wystarczy wpisać podany numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji, by otrzymać rzetelne informacje o historii konkretnego samochodu.

Niech portal poszuka za ciebie

Ogromnym ułatwieniem dla osób poszukujących wymarzonego samochodu, jest funkcjonalność zapisu wybranej konfiguracji. Dzięki tej opcji na podany adres mailowy klient otrzymuje natychmiastowe powiadomienie, jeśli w bazie portalu samochody.pl pojawi się pojazd spełniający jego wymagania. Użytkownicy zainteresowani nowymi autami, subskrybujący konkretnego sprzedawcę, dostają informacje o trwających akcjach promocyjnych czy o wprowadzeniu do oferty nowych modeli samochodów. To nie tylko udogodnienie dla kupującego, ale także dla oferentów, którzy sprawnie mogą dotrzeć do potencjalnych klientów, zainteresowanych autami danej marki.

Współczesny rynek motoryzacyjny zmienił się w ciągu ostatnich lat, nie tylko pod względem dostępności oferty, ale także sposobu sprzedaży pojazdów. Ogromnym ułatwieniem jest Internet, w którym – za pomocą jednego kliknięcia – można przejrzeć tysiące propozycji sprzedaży samochodów i motocykli, bez żmudnego odwiedzania salonów oraz komisów. Samochody.pl to innowacyjne rozwiązanie, dedykowane zarówno kupującym, jak i sprzedającym, które jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. Ułatwieniem dla dealerów i komisów jest integracja z popularnymi systemami branżowymi, pozwalająca na łatwiejsze i szybsze publikowanie ogłoszeń.

Samochody.pl Kupuj i sprzedawaj samochody osobowe, dostawcze, motocykle
Samochody.pl Kupuj i sprzedawaj samochody osobowe, dostawcze, motocykle
Samochody.pl Kupuj i sprzedawaj samochody osobowe, dostawcze, motocykle