Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV

Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV

Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV, produkowany przez Volkswagena od 2002 roku. Od 2017 roku projektanci pracują nad rozwojem pojazdów trzeciej generacji.  Model występuje w wersji kombi. Samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła lub stały napęd na wszystkie koła w terenie. Auto dostępne jest z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Silnik ma od 5 do 12 cylindrów, a każdy cylinder ma 2-5 zaworów. Mają pojemność od 2460 do 5998 cm3 i moc od 174 do 450 KM. Touareg rozpędza się do 100 km/h w 5,9-9,0 sekund, samochód może osiągnąć maksymalnie 206-250 km/h. Maksymalny moment obrotowy tego modelu wynosi 305-800 Nm. Zużycie paliwa wynosi 6,6-15,7 l/100 km, w zależności od wybranego silnika.

Samochód produkowany był we współpracy z marką Porsche. Pojazd wykorzystuje nadwozie samonośne i posiada niezależne zawieszenie wielowahaczowe oparte na solidnej ramie pomocniczej. Standardowo ten Volkswagen wyposażony jest w napęd na cztery koła (4Motion) realizowany przez reduktor biegów z przekładnią różnicową sterowaną blokadą płytkową, co pozwala na jego trwałe zablokowanie.W 2006 roku samochód przeszedł lifting. Zastosowano przednie pasy bezpieczeństwa pojazdów, nowe reflektory, zderzaki i tylne światła o unikalnych kształtach łezki. W momencie liftingu do gamy napędowej pojazdu doszedł benzynowy silnik V8 o pojemności 4,2 l i mocy 350 KM.

Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje m.in. ABS i ESP, BAS, EDS, ASR i MSR, HAC i HDC, 6 poduszek powietrznych, elektryczne sterowanie szyb, elektryczne sterowanie lusterkami, wielofunkcyjne ogrzewanie i skórzaną kierownicę. Opcjonalnie pojazd może być wyposażony w: zawieszenie pneumatyczne, akcesoria chromowane, aluminiowe felgi 19 lub 20 cali, skórzane wnętrze, monitorowanie martwego pola, czterostrefowa klimatyzacja automatyczna, monitorowanie ciśnienia w oponach, reflektory biksenonowe, fotele elektryczne z funkcją pamięci i czujnikiem zmierzchu oraz 11-głośnikowy system audio. 

Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV
Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV
Volkswagen Touareg to średniej i wysokiej klasy SUV