Polska jest jednym z najbardziej zmotoryzowanych krajów w całej Unii Europejskiej. Na terenie naszego kraju jest zarejestrowanych niesamowicie dużo aut i wynika to z wielu czynników.
Wpisy na blogu motoryzacyjnym - Grudzień 2021 r.
Olsztyn mimo swojej pozycji stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nie jest zaliczany do największych miast.
Zmotoryzowanie Polski jest na niesamowicie wysokim poziomie. Nad Wisłą jeździ z każdym rokiem coraz więcej samochodów, wśród których większość to pojazdy używane.
Kielce są bez wątpienia największym miastem w swoim regionie. Stolica województwa świętokrzyskiego jest bardzo ważnym miejscem na logistycznej, politycznej, kulturalnej i sportowej mapie Polski
Ilość zarejestrowanych samochodów w Polsce wzrasta z każdym rokiem. Polacy mimo regularnych kampanii mających na celu spopularyzowanie podróżowania przy użyciu komunikacji miejskiej mają słabość do własnych czterech kółek i bardzo chętnie je kupują.
Aglomeracja śląska to bez wątpienia jeden z najbardziej rozbudowanych ośrodków miejskich w całej Polsce.
Po polskich ulicach jeździ kilkanaście milionów aut. Jesteśmy jednym z liderów w Unii Europejskiej zarówno pod względem aut przypadających na 1000 mieszkańców
Choć miasto to jest często obiektem żartów ze względu na swoją wielkość, lotnisko czy stereotypy, Radom bez cienia wątpliwości jest jednym z największych miast Małopolski
Polska to niezwykle zmotoryzowany kraj. Według danych średnio jedynie co 4 Polak nie posiada samochodu na własność.
Trójmiasto jest ogromnym skupiskiem ludności – w trzech miejscowościach tej aglomeracji mieszka łącznie niemal 750 tysięcy osób.
Każdy kto kiedykolwiek poszukiwał samochodu wie, że często na auto patrzył przez pryzmat tego, jak zostało przygotowane ogłoszenie o jego sprzedaży.
Ogłoszenia motoryzacyjne praktycznie w całości przeniosły się z prasy, słupów i samochodów zaparkowanych przy ulicy do internetu.
Niegdyś samochody kupowano głównie na giełdach i w komisach oraz poprzez ogłoszenia umieszczane w gazie, czy też kartki przyklejane na samochodach
Układ rozrządu to jeden z najważniejszych w każdym z silników. Różni się jednak pomiędzy poszczególnymi jednostkami napędowymi.
Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych, który dba o części samochodowe będące w ciągłym ruchu takie jak na przykład tłoki.
Płyn chłodniczy obok oleju silnikowego oraz zasilającego wszystko paliwa to praktycznie najważniejszy płyn w samochodzie.
Sprzęgło pełni rolę łącznika pomiędzy silnikiem oraz skrzynią biegów i pozwala na właściwe przeniesienie napędu na koła.
Pasek klinowy to jedna z najważniejszych części w samochodzie przy której awarii samochód staje się unieruchomiony i dalsza jazda jest niemożliwa.
Olej w automatycznej skrzyni biegów to niezwykle kontrowersyjny temat. Wielu producentów deklaruje, że powinien wystarczyć na cały okres eksploatacji, z czym nie zgadzają się mechanicy i kierowcy.
Płynów eksploatacyjnych w aucie jest wiele i w znacznej większości są wymieniane w regularnych i właściwych odstępach.