Citroen Aircross C3 - samochód osobowy typu crossover

Citroen Aircross C3 - samochód osobowy typu crossover

Citroen Aircross C3 to samochód osobowy typu crossover. Należy do klasy aut miejskich, a produkowany jest od 2017 roku. Oficjalną zapowiedzią C3 Aircrossa był zaprezentowany w marcu 2017 roku prototyp C-Aircross Concept, a pierwsze zdjęcia seryjnego modelu opublikowano 12 czerwca 2017 roku. Nawiązuje designem do trzeciego wcielenia miejskiego hatchbacka C3.

Po odświeżeniu modelu w 2021 roku komfort jazdy nadal jest dobry, a charakterystyczne wnętrze otrzymało wiele akcesoriów i przydatnych dla rodzinny elementów, przez co model ten stał się jeszcze bardziej praktyczny. Nie ma co ukrywać, że dołączył on dziwactwem do niektórych modeli marki Citroen, tak jak C4 Cactus. Citroen C3 Aircross zastąpił małego minivana C3 Picasso.

Aircross dzieli platformę i podwozie z supermini C3 . Ma również ten sam poziom personalizacji, z szeroką gamą ciekawych opcji kolorystycznych, kontrastowymi kolorami dachu i różnymi wykończeniami wnętrza. Modernizacja w 2021 r. przyniosła nieco ulepszony wygląd zewnętrzny, bardziej praktyczną kabinę z ulepszonym schowkiem i nową konfiguracją informacyjno-rozrywkową.

Trzycylindrowego silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i 1,5 diesla napędza tego crossovera. 1,2 litra jest dostępny w wersjach 109 i 129 KM. Silnik benzynowy o niższej mocy jest standardowo wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów a mocniejsza wersja ma sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów. 99 KM diesel BlueHDi jest wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Nie ma opcji automatycznej z silnikiem Diesla. Dodatkowo żadna wersja C3 Aircross nie jest dostępna z napędem na cztery koła. Zamiast tego, Citroen oferuje przełączalny system kontroli trakcji Grip Control, który pomaga zwiększyć zdolność samochodu na piasku, śniegu lub nierównym terenie.

Standardowy zestaw dla serii C obejmuje 16" felgi aluminiowe, reflektory LED, tylne czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację oraz łączność Apple CarPlay i Android Auto. Modernizacja do wyższych wersji obejmuje większe 17" felgi aluminiowe, tylne przyciemniane szyby, przednie czujniki parkowania i 9" ekran dotykowy z systemem informacyjno-rozrywkowym w miejsce 7" wersji oferowanej z podstawowej konfiguracji.

Citroen Aircross C3 - samochód osobowy typu crossover
Citroen Aircross C3 - samochód osobowy typu crossover
Citroen Aircross C3 - samochód osobowy typu crossover