Citroen C1 - najmniejsza klasa - segment A

Citroen C1 - najmniejsza klasa - segment A

Citroen C1 to samochód osobowy najmniejszej klasy (segment A) produkowany od 2005 roku. Historia Citroena C1 sięga 2005 roku, kiedy to ten miejski samochód został wprowadzony na rynek obok swoich siostrzanych modeli: Peugeota 108 i Toyoty Aygo . Był on wynikiem współpracy Toyoty Peugeota i Citroena (TPCA), a samochody produkowane były w Czechach. Już po 3 latach przeprowadzono facelifting zmieniający przód auta i silniki. Drugą zmianę przeprowadzono w 2012 roku, gdzie zmodyfikowano przód i tył oraz dodano światła LED do jazdy dziennej.

II generacja C1 miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2014 roku. Ta edycja polegała m.in. na zmianie długości pojazdu i dodaniu kilku opcjonalnych elementów wyposażenia np. kamera cofania, ekran dotykowy. Citroen C1 robi dobre pierwsze wrażenie swoją charakterystyczną stylistyką, dzielonymi reflektorami i szeroką gamą kontrastowych opcji kolorystycznych i wykończenia. Kolor nadwozia jest kontynuowany wewnątrz, co nadaje mu charakteru. W całej gamie C1 oferowany jest trzycylindrowy silnik VTi 72 o pojemności 1,0 litra.

Obecny C1 pojawił się w 2014 roku i podobnie jak jego poprzednik, ma wiele wspólnego z rodzeństwem Peugeota i Toyoty. Oferowane są zarówno trzy jak i pięciodrzwiowe wersje C1. Podstawowe wykończenia Touch są oferowane tylko w wersji trzydrzwiowej, natomiast wykończenia Feel i Flair są dostępne zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i pięciodrzwiowej. Wyższe poziomy wyposażenia Urban Ride i Origins są dostępne tylko w wersji pięciodrzwiowej, a modele pięciodrzwiowe są również dostępne z oklejanym dachem z tkaniny „Airscape” w wersjach wyposażenia Feel, Flair i Urban Ride. Wersja Touch oferuje elektrycznie sterowane przednie szyby, światła LED, 14" stalowe felgi i zdalnie sterowany centralny zamek. Feel dodaje klimatyzację, 7" ekran dotykowy, cyfrowe radio DAB i 15" stalowe felgi. Flair ma już kamerę cofania, chromowane wykończenie zewnętrzne, przyciemniane tylne szyby, skórzaną kierownicę oraz elektryczne i podgrzewane lusterka boczne.

Citroen C1 - najmniejsza klasa - segment A
Citroen C1 - najmniejsza klasa - segment A
Citroen C1 - najmniejsza klasa - segment A