Ford Fiesta- samochód osobowy klasy miejskiej

Ford Fiesta- samochód osobowy klasy miejskiej

Ford Fiesta to samochód osobowy klasy miejskiej produkowany pod marką Forda od 1976 roku. Nowy, miejski model forda pojawił się jako alternatywa dla Escorta. Miał być tańszy i ekonomiczny. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1977 samochód zajął III miejsce. II generacja Fiesty to modyfikacje tj. kanciaste kształty pierwszej generacji pojazdu zastąpiono wygładzonymi liniami, a III Forda Fiesty przeszła jeszcze większe zmiany zarówno pod kątem stylistyki i technicznych rozwiązań, samochód zyskał nowy wygląd. Z przodu bardziej zaokrąglone reflektory, niewielka atrapa chłodnicy, a tył to większe, zaokrąglone lampy.

Fiesta IV to 1995 rok, powstała na zmodernizowanej platformie zyskując znacznie nowocześniejszy wygląd. Z przodu pojawiły się zaokrąglone reflektory i nowa atrapa chłodnicy. V generacja to zupełnie inny pomysł na model Fiesty i objawia się ona większym, przestronniejszym i wyraźnie wyższym nadwoziem. Samochód oferowany był jako 3 i 5-drzwiowy hatchback. Oficjalna premiera seryjnego modelu już jako Fiesta VI odbyła się w marcu 2008 roku podczas Geneva Motor Show. Tutaj auto charakteryzowało się już agresywnymi dużymi reflektorami o ostrych kształtach i licznymi przetłoczeniami.

VII generacja zapewnia już dobrą zabawę i pozostaje solidnym zakupem, pomimo coraz silniejszej konkurencji. Jest to jeden z najlepszych samochodów, ponieważ spełnia wszystkie racjonalne kryteria, a jednocześnie sprawia, że ​​jazda jest świetną zabawą. Ford Fiesta oferuje świetny stosunek jakości do ceny, i to nie tylko dlatego, że jest tania w zakupie. Jest wygodna, wyrafinowana, praktyczna. Najnowsza generacja została wprowadzona na rynek w 2017 roku i pod wieloma względami to pojawienie się tej Fiesty prawdopodobnie pobudziło rynek supermini do działania. W przeciwieństwie do niektórych rywali, którzy teraz mają tylko pięciodrzwiowe nadwozie, Fiesta jest nadal oferowana z trzema lub pięcioma drzwiami.

Silnik 1.1 Ti-VCT jest podstawowym silnikiem Fiesty. Trzycylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem 1.0 EcoBoost jest podstawowym produktem w gamie i jest dostępny w wersjach o mocy 99 KM, 123 KM i 153 KM. Wersja o mocy 123 KM jest również oferowana z technologią mild-hybrid, podczas gdy silnik o mocy 153 KM jest dostępny wyłącznie w wersji mild-hybrid.

 

 

 

 

Ford Fiesta- samochód osobowy klasy miejskiej
Ford Fiesta- samochód osobowy klasy miejskiej
Ford Fiesta- samochód osobowy klasy miejskiej