Ford Ranger - samochód osobowy typu pickup

Ford Ranger - samochód osobowy typu pickup

Ford Ranger to samochód osobowy typu pickup klasy średniej produkowany od 1982 roku. Obecnie mamy IV generację tego modelu. To wielokrotnie nagradzany pick-up, który świetnie nadaje się do pracy i zabawy. Ford Ranger został wybrany Pick-up of the Year w 2019 i 2020 roku. Wersja z podwójną kabiną to doskonały wybór dla firm, które poszukują pojazdu roboczego. Najbliższym konkurentem jest Toyota Hilux, inni to Isuzu D-Max i SsangYong Musso. 

Choć w dynamicznie rozwijającym się sektorze jednotonowych pick-upów panuje duża konkurencja, wielu użytkowników biznesowych nie myśli o niczym innym niż o Fordzie Ranger. Jest to najlepiej sprzedający się pick-up na naszym kontynencie. Szeroka gama kabin, mocy i specyfikacji pasują do niemal każdego zadania.

Warianty Regular Cab, Super Cab i Double Cab stanowią podstawę gamy modeli, przy czym ta pierwsza oferuje najdłuższą skrzynię ładunkową z tylko dwoma miejscami siedzącymi. Super Cab jest rozszerzona o pojedyncze drzwi boczne i tylne siedzenia, ale to Double Cab z czterema zwykłymi drzwiami i pełną pięcioosobową kabiną ma największy urok i powodzenie.

Ford wprowadził również specjalną edycję Ranger Thunder dla klientów szukających bardziej indywidualnego podejścia do stylowego pick-upa z podwójną kabiną. Wersja Thunder o mocy 210 KM bazuje na bogatym wykończeniu Wildtrak i zawiera wiele kosmetycznych poprawek. Jeśli szukasz Rangera jako alternatywy dla SUV- a, to wersje Limited i Wildtrak mają wszystko, czego prawdopodobnie potrzebujesz. Otrzymujesz system sterowania głosem i informacyjno-rozrywkowy Ford SYNC3, dwustrefową klimatyzację, elektrycznie podgrzewane lusterka boczne, tylne czujniki parkowania, podgrzewane skórzane fotele i aluminiowe felgi.

Wszystkie modele z podwójną kabiną, z wyjątkiem Raptora, są standardowo wyposażone w sześciobiegową manualną skrzynię biegów z funkcją start-stop i napędem na cztery koła. Dostępna jest też dziesięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów, w zależności od wybranego silnika i wyposażenia.

 

 

 

 

 

Ford Ranger - samochód osobowy typu pickup
Ford Ranger - samochód osobowy typu pickup
Ford Ranger - samochód osobowy typu pickup