Hyundai ix20 - samochód osobowy typu minivan

Hyundai ix20 - samochód osobowy typu minivan

Hyundai ix20 to samochód osobowy typu minivan klasy miejskiej produkowany w latach 2010 – 2019. To stylowy minivan, który dobrze się prowadzi i ma wszechstronne wnętrze. Dzięki praktycznemu, wszechstronnemu wnętrzu Hyundai ix20 w rozmiarze supermini jest popularnym wyborem dla młodych rodzin. Jego zgrabny design oznacza, że ​​choć jest tak duży w środku jak samochody takie jak Opel Astra i Volkswagen Golf to jego kompaktowa konstrukcja zapewnia mniejszą powierzchnię ułatwiającą parkowanie. Podwyższona pozycja za kierownicą ix20 ułatwia również prowadzenie i zapewnia doskonałą widoczność.

Oferowane są trzy wersje: Classic, Active i Style. Wszystkie oferują mnóstwo wyposażenia, ale samochody z w wersji Style są najbardziej luksusowe. Jakość wykonania jest pierwszorzędna, a dopasowanie i wykończenie wnętrza z łatwością dorównuje takim rywalom jak Honda Jazz . Jest oparty na tym samym podwoziu i korzysta z tych samych silników co Kia Venga, ale jest lepszym samochodem, zarówno z wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystkie modele Hyundaia oferują pięcioletnią gwarancję i dobry serwis dzięki czemu koszty eksploatacji są niskie.

Dostępne są silniki benzynowe 1,4 i 1,6 litra, a także 1,4-litrowy diesel. Wszystkie oferują dużą oszczędność paliwa, a 1,4l diesel jest niekwestionowaną gwiazdą. Hyundai oferuje pięcioletnią gwarancję i usługę naprawy awarii. Zespołem, który zaprojektował Hyundaia ix20, kierował projektant Audi TT , Peter Schreyer, i to widać. ix20 jest znacznie lepiej wyglądającym samochodem niż Kia Venga, z którym dzieli podwozie i silniki. Wewnątrz deska rozdzielcza ma wykończenie w kolorze fortepianowej czerni i błyszczącego srebra.

Z zewnątrz ix20 wygląda na stosunkowo kompaktowy, ale wewnątrz jest ogromny. Jest dużo miejsca dla pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach, a wnętrze jest wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań i schowków, które są idealne dla podróżujących rodzin. Bagażnik o pojemności 440 litrów jest większy od oferowanego na przykład przez nowego Forda Focusa . Fotele można złożyć całkowicie na płasko, aby zapewnić przestrzeń ładunkową o pojemności 1440 litrów.

 

 

 

 

Hyundai ix20 - samochód osobowy typu minivan
Hyundai ix20 - samochód osobowy typu minivan