Ford Tourneo Connect

Nowy Ford Tourneo Connect 2022

Ford bez wątpienia jest jednym z największych graczy na światowym rynku samochodów dostawczych. Konstrukcje amerykańskiego producenta od zawsze znajdowały się w czołówce list sprzedaży w tym segmencie rynku, a dzięki zastosowaniu najnowszych technologii często wyprzedzały one o kilka kroków ruchy konkurencji. Na aktualnym rynku motoryzacyjnym jednak potrzeba większych starań, by móc utrzymać się na fali, a współpracę z innymi producentami mogą okazać się nieuniknione. Tak właśnie stało się w przypadku modelu Ford Tourneo Connect, który postał w kooperacji z niemieckim gigantem motoryzacyjnym – Volkswagenem.

Nowy Ford Tourneo Connect 2022 – amerykańsko-niemiecki sojusz

Ford Tourneo Connect jest owocem współpracy dwóch gigantów motoryzacyjnego świata – Forda oraz Volkswagena. Tourneo Connect jest naprawdę intrygującym wyborem w przypadku, gdy poszukujecie miniwana. Jest to pierwszy model, który powstał w ramach niemiecko-amerykańskiej współpracy, gdyż według zamierzeń obu koncernów wspólnych projektów ma w najbliższym czasie przybyć. Jest to duże ostrzeżenie dla megakoncernu Stellantis, który bez wątpienia liczył na zdominowanie rynku aut dostawczych. Tymczasem wyrasta mi aktualnie naprawdę mocna konkurencja, którą pokonać będzie naprawdę trudno.

 Ford Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect posiada wiele cech designu, które pozwalają przyporządkować go właśnie do amerykańskiej marki. Przede wszystkim należy wspomnieć o charakterystycznym, sześciokątnym grillu, który stał się już standardem w nowych autach z zachodniego brzegu Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo nie można nie wspomnieć o bardzo ładnych reflektorach LED, a także dość agresywnym jak na miniwana wyglądzie, co sprawia, że Tourneo Connect pod tym względem wyróżnia się naprawdę pozytywnie.

Nowy Ford Tourneo Connect 2022 – komfortowy miniwan... prosto z Polski!

W Fordzie Tourneo Connect bez problemu pomieści się siedem osób. A klienci są w stanie wybrać dwa warianty długości tego auta w zależności od swoich potrzeb czy upodobań. W roku modelowym 2022 poprawiono komfort wnętrza, dzięki czemu jazda jest przyjemniejsza zarówno dla samego kierowcy, jak i jego pasażerów.

Nie można również nie wspomnieć o jednym, bardzo ciekawym fakcie. Produkcja Forda Tourneo Connect została powierzona Volkswagenowi, a ten jako miejsce produkcji modelu mianował Poznań. To właśnie z tej fabryki wychodzić będą nowe pojazdy z tej linii modelowej, które następnie będą rozsyłane na cały świat.

 Ford Tourneo Connect

Nowy Ford Tourneo Connect 2022 – wymiary, gama silnikowa, premiera

W przypadku nowego Forda Tourneo Connect, szerokość i wysokość zawsze pozostają takie same – kolejno 1855 mm oraz 1797 mm. Klienci jednak mogą wybierać pomiędzy dwiema długościami auta – 4501 mm bądź 4853 mm.

Modele napędzane są zaś przez silniki Volkswagena, które na poczet Forda zostały nazwane kolejno EcoBoost (benzyna) oraz EcoBlue (diesel). Tym samym w gamie nowego Tourneo Connect ujrzymy silnik 1.5 EcoBoost o mocy 115 koni mechanicznych, a także dwie odmiany 2.0 EcoBlue, które będą oferować 110 lub 120 KM.

Rozpoczęcie produkcji modelu zostało zaplanowane na początek 2022 roku. Wtedy też możliwe będzie już składanie zamówień na ten samochód.

 

Zobacz także: Ford – modele, dane techniczne, silniki