addDodaj ogłoszenie
Samochody osobowe używane i nowe na sprzedaż

Mazda Cx-30 - używane i nowe. Ogłoszenia sprzedaży Mazda Cx-30

Mazda Cx-30 używane i nowe najwięcej ofert sprzedaży w jednym miejscu. Sprawdź ogłoszenia i porównaj ceny Mazda Cx-30

Mazda CX-30 2021

Mazda CX-30

Czujnik martwego pola , Poduszka powietrzna kierowcy , Isofix , Alarm ...Wersja wyposażenia: Kanjo + (Pakiet Sport)
faktura VAT
141.700 PLNbrutto
MAZDA Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "Fiałkowski" Spółka Jawna
location_on

Zielona Góra

Mazda Cx-30 SUV 2020

Mazda Cx-30

Alarm , Czujnik martwego pola , Isofix , Poduszka powietrzna kierowcy ...Wersja wyposażenia: Kanjo + Spotr
faktura VAT
124.000 PLNbrutto
Paweł Sulima
location_on

radom

Mazda CX-30 SUV 2022

Mazda CX-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: Hikari
faktura VAT
126.700 PLNbrutto
Centrum Samochodowe Nivette Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
location_on

Lotnicza 3/5 Warszawa

Mazda CX-30 SUV 2022

Mazda CX-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: Kanjo + Sport
faktura VAT
134.700 PLNbrutto
Centrum Samochodowe Nivette Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
location_on

Lotnicza 3/5 Warszawa

Mazda CX-30 SUV 2022

Mazda CX-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: KANJO
faktura VAT
129.700 PLNbrutto
Centrum Samochodowe Nivette Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
location_on

Lotnicza 3/5 Warszawa

Mazda CX-30 SUV 2022

Mazda CX-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: KANJO
faktura VAT
121.700 PLNbrutto
Centrum Samochodowe Nivette Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
location_on

Lotnicza 3/5 Warszawa

Mazda CX-30 SUV 2022

Mazda CX-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: Hikari + Luxury Black
faktura VAT
150.000 PLNbrutto
Centrum Samochodowe Nivette Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
location_on

Lotnicza 3/5 Warszawa

Mazda cx-30 SUV 2020

Mazda cx-30

Alarm , ASR (kontrola trakcji) , Asystent pasa ruchu , Czujnik martwego pola ...Wersja wyposażenia: Enso
99.990 PLNbrutto
Emol Automobile Piotr Kozok
location_on

Strzelce Opolskie

Mazda Cx-30

Historia pojazdu

Mazda Cx-30 to crossover segmentu C z 6-biegową skrzynią manualną i automatyczną, który produkowany jest od 2019 roku. Podobnie jak w innych crossoverach marki wykorzystano stylistyczne KODO, co spotkało się z uznaniem użytkowników. Gra świateł i czerwony lakier w modelach Mazdy Cx-30 to już właściwie znak rozpoznawczy, a to - trzeba przyznać - bardzo przypadło do gustu klientom.

Mazda Cx -30 - silniki na miarę wymagań europejskich

Silniki spełniają normę Euro 6d-Temp i doskonale współpracują zarówno ze skrzynią manualną, jak i automatyczną. To tzw. miękkie hybrydy, które wykorzystują innowacyjny system hamowania do odzyskiwania i magazynowania energii, by obniżyć zużycie paliwa.

Producent zadbał o nowe jednostki, w tym 2.0 Skyactiv-G o mocy 122 KM. Pojawił się również Skyactive-X, który daje wysoki moment obrotowy i wyróżnia się niskim spalaniem.

Mazda Cx-30 - wyposażenie ponad miarę

Mazda zawsze dbała o bogate wyposażenie swoich SUV-ów, stąd i w tym przypadku auta posiadają bogate wyposażenie bazowe, co oczywiście przekłada się na ceny. Cztery wersje wyposażenia to mnóstwo dodatków stylistycznych oraz innowacyjnych rozwiązań, które wpływają na komfort jazdy i przyczepność pojazdu.

Modele Cx-30 można otrzymać z inteligentnym wyposażeniem, które przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo na drodze. Należą do nich między innymi zaawansowany system zwiększania przyczepności, system wykrywający znużenie kierowcy, systemy z elektronicznym układem kontroli trakcji, system wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu, system monitorujący znaki ograniczenia prędkości, elektromechaniczny hamulec postojowy, automatyczne światła mijania czy system monitorowania ciśnienia w oponach.

Poza bezpieczeństwem, producent zadbał o to, aby podróż była komfortowa dla wszystkich pasażerów. Wśród opcji wyposażenia mamy multimedialny system rozrywki i łączności Mazda Connect, ergonomiczny system sterowania, a także adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości (aktywny tempomat). 

Wersje wyposażeniowe i cennik Cx-30

  • Kai to ceny od 101.900zł.
  • Kanjo od 108.900zł.
  • Hikari plasuje się od 119.900zł.
  • Enso to ceny od 141.900zł.

Mazda CX-30 FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Mazdy CX-30?

Wykorzystywanie wolnossących 4-cylindrowych silników zamiast jednostek o małej pojemności, trzech cylindrach i z turbodoładowaniem to dość rzadka praktyka w nowoczesnej motoryzacji. Jest to jednak droga obrana przez Mazdę.

Pod maską Mazdy CX-30, czyli kompaktowego crossovera uplasowanego pomiędzy modelem CX-3 i CX-5 znajdziemy dwie jednostki napędowe. Podstawowa to silnik SKYACTIV-G o pojemności 2.0 litra. Potrzebuje on według testów WLTP średnio 5.9 litra na 100 kilometrów. Automatyczna przekładnia zwiększa tą wartość do 6.3 litra. Podobne spalanie prezentuje jej mocniejsza wersja. Z napędem na cztery koła potrzebuje ona za to kolejno 6.4 i 6.9 l/100 km.

Najbardziej oszczędna i najmocniejsza jest jednostka SKYACTIV-X 2.0. W cyklu mieszanym wg testów WLTP potrzebuje ona 5.6 lub 6.1 litra w zależności od skrzyni biegów. Dodanie napędu na cztery koła zwiększa średnie spalanie do poziomu 6 i 6.6 litra na 100 kilometrów.

Jaki silnik wybrać Mazdy CX-30?

Mazda w swoim kompaktowym SUVie, który jest jednym z najnowszych modeli w gamie, gdyż zadebiutował w 2019 roku oferuje spory wybór jednostek napędowych. Łącznie do dyspozycji jest 10 konfiguracji.

Podstawowy silnik SKYACTIV-G 2.0 generuje 122 KM i 213 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to na przyspieszenie w 10.6 s. Z automatyczną przekładnią auto rozpędza się wolniej, gdyż osiągnięcie setki na liczniku zajmuje 11.2 s. Mocniejsza wersja tego silnika ma moc rzędu 150 KM i taki sam maksymalny moment obrotowy. Jej czas przyspieszenia do 100 km/h to 8.8 lub 10 s. Dodanie opcjonalnego napędu na cztery koła wydłuża go do 9.1 i 10.4 s.

Najlepsza jednostka to SKYACTIV-X 2.0. Dysponuje mocą rzędu 186 KM, a także maksymalnym momentem obrotowym, który wynosi 240 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje z nią 8.3 lub 8.6 sekundy. Tutaj również jest opcjonalny napęd na cztery koła. Wydłuża on czas przyspieszenia do 8.7 lub 9 s.

Jakie są opinie o Mazda CX-30?

Auto spotkało się z naprawdę pozytywnym odzewem. W ciągu roku od debiutu w naszym kraju sprzedano 2130 egzemplarzy tego modelu, co jest naprawdę dobrym wynikiem na polskim rynku w tak konkurencyjnej kategorii jak segment kompaktowych crossoverów. Mazda CX-30 dobrze spełnia się w tych samych kategoriach co inne modele tego producenta.

Kompaktowy crossover Mazdy oferuje atrakcyjny design opracowany przez europejskie studio projektowe, który zgodny jest z filozofią KODO. Użytkownicy doceniają bezawaryjność auta i jego niewielkie koszty utrzymania. Dobre ocen zbiera także ergonomia wnętrza oraz widoczność za kierownicą. Na pochwałę zasługują również walory jezdne.

Jako przeciętne kierowcy oceniają silniki oraz oferowaną przestrzeń wewnątrz. Nie wyróżnia się także stosunek jakości do ceny, który mimo tego, że Mazda CX-30 to naprawdę dobre auto jest na takim, a nie innym poziomie przez wysoką cenę auta. Mimo tego ponownego zakupu dokonałaby większość użytkowników.

Jakie są wymiary Mazdy CX-30?

Najgroźniejsi konkurenci Mazdy CX-30 w jej segmencie wielkościowym, czyli wśród kompaktowych SUVów to rywale z Azji. Do tych aut należy między innymi Nissan Qashqai, czy Toyota CH-R. Nie należy zapominać także o takich samochodach jak Seat Ateca.

Konstrukcyjnie model CX-30 jest podobny do Mazdy 3, która również znajduje się w segmencie kompaktów. Auto jest długie na 4395 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym 2655 milimetrów. Szerokość całkowita bez lusterek to 1795 milimetrów, a ich rozłożenie zwiększa tą wartość do 2040 milimetrów. Wysokość sięga 1540 milimetrów przy prześwicie rzędu 175 milimetrów. Zwis przedni jest długi na 915 mm, a tylny wynosi 825 mm.

Auto ma masę własną od 1320 do 1471 kilogramów. Dopuszczalna masa całkowita sięga od 1927 do aż 2070 kilogramów. W bagażniku pomieścimy 430 litrów. Zbiornik paliwa może składować do 51 litrów benzyny w wersji z napędem na przednią oś. Decydując się na napęd na cztery koła obniżamy jego pojemność do 48 litrów.