Ford Focus

Nowy Ford Focus 2022

Ford Focus jest zdecydowanie najważniejszym samochodem w całej gamie amerykańskiego producenta. Od początku celem tego modelu było podbicie wszystkich światowych rynków i Focus rzeczywiście został zaprojektowany w taki sposób, by trafić w gust każdego klienta w każdym zakątku świata. Cel ten został wykonany i Focus jest jednym z najpopularniejszych samochodów na całym globie. W przyszłym roku będziemy mogli ujrzeć już na naszych drogach nowe wcielenie czwartej generacji tego kompaktu – Focus bowiem przeszedł intrygujący facelifting.

Nowy Ford Focus 2022 – historia modelu

Pisząc o Fordzie Focusie nie można nie wspomnieć o jego jakże bogatej historii. Pierwsze generacja tego auta zadebiutowała bowiem w 1998 roku i od razu zaskarbiła sobie sympatię wielu osób, w szczególności w Europie. Multum typów nadwozia (hatchback, sedan i kombi), dobre właściwości jezdne, mocne silniki w wersjach specjalnych oraz rozsądna promocja sprawiły, iż Focus bardzo szybko zebrał wielu fanów, co przełożyło się rzecz jasna na naprawdę dobrą sprzedaż tego modelu – nie tylko na Starym Kontynencie, ale także na innych globalnych rynkach.

ford focus

Druga generacja Focusa na rynku rezydowała naprawdę długo – produkcja tego auta odbywała się bowiem w latach 2004 – 2011. Klienci dostali odświeżenie stylistyki, rozbudowanie wyposażenia oraz jeszcze lepsze jednostki napędowe, co solidnie ugruntowało pozycję Focusa na światowym rynku motoryzacyjnym.

Trzecie wcielenie Focusa także była produkowana naprawdę długo, bo aż osiem lat (2010-2018). Tym razem postawiono na świeżą stylistykę, która przypadła do gustu naprawdę wielu osobom. Dzięki temu nowy Focus był w stanie podtrzymać solidne wyniki sprzedażowe swoich równie udanych poprzedników. Czwarta generacja weszła na rynek z naprawdę drobnymi modyfikacjami, co mogło zwiastować szybki facelifting. Tak się rzeczywiście stało, bowiem już w 2022 roku na naszych drogach zawita poliftingowy Ford Focus IV.

Nowy Ford Focus 2022 – co wniesie facelifting?

Najwięcej zmian zdecydowanie możemy zauważyć z przodu pojazdu. Ford Focus został w tym obszarze niezwykle mocno przemodelowany, głównie za sprawą nowego grilla, wyrazistych reflektorów oraz nowego, agresywnego przedniego zderzaka z chromowanymi wlotami powietrza. Poprawiono również tył pojazdu oraz jego linię boczną, dzięki czemu Ford Focus w kwestii wyglądu otrzymał mocniejszy sportowy sznyt.

ford focus

W nowym Focusie poprawiono również wnętrze oraz system info-rozrywki, który możemy obsługiwać za pomocą sporego ekranu o przekątnej 13,2 cala. Tym samym usunięto wiele fizycznych przycisków, co znacznie uprościło całą deskę rozdzielczą. Wygląda ona teraz naprawdę estetycznie i przejrzyście.

Nowy Ford Focus 2022 – gabaryty, silniki, cena

Egzemplarze Forda Focusa po liftingu posiadają sporą gamę silnikową. Jeżeli chodzi o benzyniaki, do wyboru mamy 1.0 EcoBoost (100, 125 i 155 KM) oraz 2.3 EcoBoost (280 KM). W przypadku diesla możemy wybierać między dwiema wersjami 1.5 EcoBlue (95 i 120 KM).

Nowy Focus posiada 4376 mm długości, 1825 mm szerokości oraz 1485 mm wysokości. Wersja poliftingowa, co warto podkreślić, trafiła już do produkcji i można już ją bez problemu zamawiać. Ceny zaczynają się od 89 050 złotych.