Peugeot 2008 - mały crossover

Peugeot 2008 - mały crossover

Peugeot 2008 to mały crossover, który wszedł do produkcji w kwietniu 2013 roku. Wersja koncepcyjna została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Pekinie w 2012 roku, a wersja produkcyjna została zaprezentowana w Genewie. Z punktu widzenia wyglądu rok 2008 jest zgodny z kierunkiem, jaki obrał Peugeot 208 i wszystkie nowe modele przyjmą ten styl projektowania. Cechą charakterystyczną wszystkich nowych samochodów Peugeot jest mniejsza niż wcześniej osłona chłodnicy. Peugeoty 2008 nie ma nic wspólnego z samochodami terenowymi, choć jego wygląd sugeruje coś innego. Samochód ten posiada prosty napęd na przednie koła, a producent do tej pory nie przewidział wersji dwuosiowej. Kierowcy chętnie skorzystają z elektronicznego systemu ESP, który działa w pięciu trybach: standardowym, śniegowym, błotnym, piaskowym i ESP wyłączonym.

Główny silnik to 1,2-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy. W zależności od rynku, na którym samochód jest sprzedawany, silnik będzie rozwijany o mocy 82 KM, 110 KM lub 131 KM. Każda wersja będzie zawierać automatyczną skrzynię biegów z ręczną zmianą biegów. Drugi silnik to 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra. W zależności od wersji posiada moc 120 KM (wersja wolnossąca) lub 155 KM (turbodoładowana). Wraz z tą jednostką zostanie zamontowana 6-biegowa skrzynia biegów oraz system start/stop. Oszczędzający mogą wybrać tylko 1,6-litrowy silnik Common Rail z turbosprężarką. Silnik będzie dostępny w wersjach 92 KM i 115 KM. W pierwszej zostanie zamontowana jedna z dwóch skrzyń biegów – 5-biegowa manualna lub 6-biegowa automatyczna. W drugiej oferowana będzie tylko 6-biegowa manualna skrzynia biegów.

Standardowe wyposażenie na rok 2008 obejmuje dwa przednie, dwie boczne i dwie kurtyny powietrzne. O bezpieczeństwo pasażerów dbają również systemy ABS, ASR i ESP. Projektant umieścił na środku konsoli dla optymalnego dostępu. Tempomat poprawia komfort podróży, co jest bardzo przydatne na autostradzie. Inne wyposażenie to częściowe skórzane wnętrza lub przeszklony dach.

Peugeot 2008 - mały crossover
Peugeot 2008 - mały crossover
Peugeot 2008 - mały crossover