Subaru Legacy - auto do miasta i na tor

Subaru Legacy - auto do miasta i na tor

Subaru Legacy to samochód klasy średniej (segment D) zaprojektowany przez japońskich inżynierów z Subaru. Model ten rozpoczął produkcję w 1989 roku jako alternatywa dla modelu Leone. Pierwsza wersja była samochodem z napędem na cztery koła i w wersji kombi. Siódma generacja tego modelu produkowana jest od 2019 roku i jest już drugą generacją, która nie jest dostępna w całej Europie. Subaru Legacy to jeden z najlepszych modeli w swojej klasie, z powodzeniem rywalizował z topowymi markami, takimi jak BMW, Audi czy Alfa Romeo. Mocną stroną Subaru Legacy są także samochody sportowe, a jego osiągi docenili sportowcy i kibice we wszystkich rajdach. 

Pierwsza generacja Subaru Legacy wykorzystywała nadwozia samochodów osobowych i kombi, 4-biegową automatyczną skrzynię biegów i 5-biegową manualną skrzynię biegów oraz 2-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy z dodatkowym trybem turbosprężarki. Subaru Legacy drugiej generacji, wprowadzone na rynek w 1993 roku, obejmuje również samochody osobowe i kombi, automatyczne i manualne skrzynie biegów oraz 2-litrowy 4-cylindrowy silnik ustawiony poziomo. Model trzeciej generacji nie różni się zbytnio od swojego poprzednika, ale po raz pierwszy sześciocylindrowy silnik w kształcie litery V o mocy 137 KM został wyposażony w sześciocylindrowy silnik ustawiony poziomo. 

Modele czwartej i piątej generacji zostały wyposażone w silniki benzynowe i diesla typu boxer. Zastosowano również przekładnię bezstopniową, czyli przekładnię i napęd na cztery koła. Najnowsza generacja Subaru Legacy została wprowadzona na rynek w 2014 roku i jest wyposażona w napęd 4x4, bezstopniową skrzynię biegów i czterocylindrowy, silnik o mocy 260 KM. Standardowe wyposażenie wersji podstawowej obejmuje elektryczne szyby, elektryczne lusterka, skórzaną kierownicę, centralny zamek, dwustrefową automatyczną klimatyzację, podgrzewane lusterka zewnętrzne, kamerę cofania, tempomat, ABS z EBD, ESP, przednie i tylne poduszki powietrzne. Opcjonalnie pojazd może być wyposażony w skórzaną tapicerkę.

Subaru Legacy - auto do miasta i na tor
Subaru Legacy - auto do miasta i na tor
Subaru Legacy - auto do miasta i na tor