expand_moreclose
expand_moreclose
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
km
expand_more
km
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
cm³
expand_more
cm³
expand_more
KM
expand_more
KM
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more
expand_more

Kia Picanto FAQ:


Jakie jest średnie spalanie Kia Picanto?

Malutkie auto miejskie należącego do skupiającego najmniejsze produkowane samochody segmentu A takie jak właśnie Kia Picanto powinno być przede wszystkim oszczędne, gdyż jego celem jest tanie i sprawne poruszanie się po mieście, gdzie wciśnie się w nawet najwęższe miejsce parkingowe. Jak więc wygląda średnie spalanie w najnowszej Kii Picanto?

W Kii Picanto by zapewnić jak najmniejsze spalanie montuje się jedynie niewielki jednostki napędowe. Podstawowa to 1.0 DPI, czyli wolnossąca jednostka oparta na wtrysku wielopunktowym. Dzięki swej prostocie jej średnie spalanie w cyklu mieszanym według testów WLTP to od 4.8 do 5.2 litra na 100 kilometrów. Nieco mocniejsze i większe 1.2 DPI również ma dość mały apetyt na paliwo. Wynosi on od 5.2 do 5.6 litra na 100 kilometrów w wersji z manualem. Zamontowanie automatycznej przekładni zwiększa zapotrzebowanie o około 0.2 l na 100 km. Koszt jazdy można do tego obniżyć montując instalację LPG, która dobrze działa w silnikach tego typu.

Jaki silnik wybrać Kia Picanto?

Wybór jest bardzo mały i niezależnie od decyzji Kia Picanto będzie raczej dość powolna. Słabszy silnik to jednostka 1.0 DPI. Ma ona 3 cylindry, jest wolnossąca i korzysta z wielopunktowego wtrysku paliwa, który pozwala na montaż instalacji LPG. Silnik ten wytwarza zaledwie 67 koni mechanicznych i 96 niutonometrów momentu obrotowego, co przekłada się na czas przyspieszenia do 100 km/h wynoszący 14.8 sekundy i prędkość maksymalną rzędu 158 km/h.

Mocniejsza opcja, która wydaje się być nieco bardziej rozsądna to silnik 1.2 DPI. Generuje on 84 konie mechaniczne mocy, a także 118 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Ta jednostka dostępna jest z 5-biegowym manualem lub automatyczną przekładnią o takiej samej liczbie przełożeń. Zamontowanie takiej skrzyni wpływa jednak na osiągi, gdyż z nią auto do setki rozpędza się w 15.7 sekundy, czyli sekundę wolniej niż auto z mocniejszą jednostką. Przyspieszenie do 100 km/h z manualem trwa 12.5 s.

Jakie są opinie o Kia Picanto?

Kia Picanto to mały i prosty hatchback, który cieszy się bardzo dobrą opinią. Każdy z użytkowników auta, którzy ocenili trzecią generację tego modelu producenta z Korei Południowej dokonałby ponownego zakupu. Najbardziej chwalona jest bezawaryjność auta. Prawie wszyscy kierowcy ocenili ją na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze wypada także stosunek jakości do ceny. Wewnątrz użytkownicy pozytywnie oceniają oferowaną przestrzeń, a także ergonomię wnętrza w tym małym hatchbacku. Wyposażenie stoi na dobrym poziomie, a wielu kierowców docenia możliwość montażu instalacji LPG, która znacznie obniża koszty codziennej eksploatacji.

Nieco gorzej ocenia się wyciszenie, lecz wciąż stoi ono na dobrym poziomie jak na auto z segmentu A, które nie jest przystosowane do wysilania jednostki napędowej i jazdy z prędkościami autostradowymi. Z mankamentów należy dodać także skrzynię biegów, która nie jest na wysokim poziomie.

Jakie są wymiary Kia Picanto?

Kia Picanto to oczywiście bardzo mały samochód, który w swojej kategorii ma takich rywali jak Volkswagen up!, Fiat Panda, Renault Twingo, Toyota Aygo, czy spokrewniony Hyundai i10. Bazowa wersja Kii Picanto jest długa na 3595 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym 2400 milimetrów. Zwis przedni ma 675 milimetrów, a tylni jest jeszcze krótszy i wynosi 520 milimetrów. Szerokość całkowita to 1595 milimetrów, a wysokość sięga 1485 milimetrów.

Dostępna jest także Kia Picanto X Line, która jest dłuższa dzięki powiększeniu zwisu przedniego oraz tylnego. Długość tej wersji wynosi 3670 milimetrów, czyli o 75 mm więcej niż w bazowej odmianie. Zwis tylny wydłużono o 40 mm do 560 milimetrów, a przedni powiększono o 45 mm z 675 na 710 milimetrów. Auto jest także o 30 milimetrów szersze tym samym mierząc w tej płaszczyźnie 1625 milimetrów. Niezależnie od wersji bagażnik pomieści 255 litrów, a prześwit wynosi 141 milimetrów.

Jakie są ceny Kia Picanto?

Kia Picanto to jeden z reprezentantów najniższego segmentu pojazdów miejskich na rynku. Jest to jednak dość przyjemna konstrukcja, co sprawia, iż ma ona wielu oddanych fanów oraz zaintrygowanych klientów, którzy są gotowi kupić taki oto wóz. Ile jednak obecnie trzeba wydać na Kię Picanto? Jeżeli wybierzemy standardową opcję, kwota zamknie się w granicach 52 400 złotych. Wybierając jednak pakiet X Line, nasze nowe Picanto podrożeje do 75 400 złotych.

Kia Picanto to mały samochód miejski produkowany przez południowokoreańską markę od 2003 roku. Od 2017 roku na rynku jest dostępna jego trzecia generacja. O ile pierwszy wypust modelu nie przyciągał wzroku to zdecydowanie do tej pory nadrabia trwałością. Druga generacja wygląda znacznie lepiej i tu również ogromnym plusem jest wysoka trwałość komponentów. Kia Picanto ma więcej atutów – wbrew pozorom jest przestronnym autem, ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a koszty jego eksploatacji są niskie.  Od drugiej generacji Picanto ma do zaoferowania również bogate warianty wyposażenia. Zarówno używane jaki i nowe egzemplarze należą do jednych z najchętniej kupowanych małych hatchbacków. Dlatego bez względu, czy interesuje Cię nowa lub używana Kia Picanto, na naszej stronie znajdziesz liczne oferty sprzedaży i egzemplarze dopasowane do Twoich potrzeb.