Peugeot 107 - najmniejszy model z serii francuskiego producenta

Peugeot 107 - najmniejszy model z serii francuskiego producenta

Peugeot 107 to najmniejszy model z serii francuskiego producenta. Ujrzał światło na wystawie w Genewie w 2005 roku. Jest wynikiem małżeństwa z Japonią i stworzył rodzinę z bliźniakami: Toyotą Aygo i Citroenem C1. Peugeot, podobnie jak jego rodzeństwo, jest produkowany w fabryce w Kolin w Czechach i przygotował specjalną linię montażową dla tych małych samochodów. 107 zastępuje używany od 12 lat model 106 i wprowadza nowoczesny charakter do najmniejszej serii Peugeot. Miejski samochód zaprojektowany przez Donato Coco cieszy się dużą popularnością wśród kobiet.

Model ten ma długość 3430 mm, szerokość 1630 mm i wysokość 1470 mm. Okrągły, przypominający bańkę kontur, poszerzone zderzaki, reflektory i niewielka ilość szklanej powierzchni to znaki rozpoznawcze projektu 107. Ze względu na ogromny otwór w zderzaku przód ciała uśmiecha się do publiczności. Jest to konieczny krok, ponieważ Peugeot zrezygnował z fałszywej chłodnicy, która dostarcza powietrze do małych silników i zdecydował się jedynie na umieszczenie dużego logo pomiędzy wystającymi światłami. tylną część nadwozia charakteryzuje m.in. wspólny szklany backsplash oraz zakrzywione światła Citroena C1. 

Producent udostępnia różnorodne style i serie wyposażenia. Podstawowa wersja 3-drzwiowego lub 5-drzwiowego Peugeot 107 to Urban Lite. Duża wersja budżetowa ma ręcznie otwierane szyby, czarne obudowy lusterek, niezabezpieczone listwy i dwie poduszki powietrzne. Czasami brakuje obrotomierza i klimatyzacji. W przypadku modeli Urban większość tych elementów znajduje się na liście opcji, oprócz bocznych poduszek powietrznych, centralnego zamka i elektrycznie sterowanych szyb. Urban Move to klimatyzowany model z szarym lub czarnym lakierem i czerwonym lub niebieskim wnętrzem. W lutym 2009 roku, na podstawie modernizacji przedniego zderzaka i aktualizacji wnętrza, kolejny Peugeot 107 został nazwany Verve. Na kilku rynkach jest odpowiednikiem obecnego Urban Move, ale urządzenie zostało wzbogacone o standardowe felgi aluminiowe i ekskluzywne pomarańczowe wnętrze.

Peugeot 107 - najmniejszy model z serii francuskiego producenta