Posiadanie auta hybrydowego bez możliwości jego ładowania jest sporym rarytasem na rynku motoryzacyjnym, jednocześnie bardzo praktycznym, gdyż nikt nie lubi czekać na to, aż jego samochód się naładuje i dopiero wtedy będzie gotowy do dalszej podróży.
Wiadomości motoryzacyjne
Marka Jeep przechodzi obecnie sporą transformację, co możemy jak na dłoni zobaczyć chociażby z pomocą jego nowej oferty modelowej. Co kryje przed nami ta legendarna amerykańska marka?
Plebiscyt na Europejski Samochód Roku 2023 oficjalnie się zakończył i znamy już zwycięzcę! Tym razem triumfował przedstawiciel amerykańskiej marki Jeep.
W dzisiejszych czasach ceny samochodów zazwyczaj rosną. Dotyczy to praktycznie każdej marki. Amerykańska Tesla nie jest jednak zwykłym producentem samochodów osobowych
Największy europejski koncern, czyli grupa Volkswagen AG w 2022 roku osiągnęła gorsze wynik, niż miało to miejsce w roku poprzednim.
Chiny od lat są kluczowym rynkiem zbytu dla koncernów motoryzacyjnych, a w ciągu ostatnich kilku lat stały się również centrum rozwoju aut elektrycznych. Jakie powody jednak za tym tak naprawdę stoją?
Choć wydawało się przez długi okres, że rok 2022 będzie dla motoryzacji spisany na straty, końcowe miesiące w niektórych państwach zdołały odwrócić niekorzystną tendencję. Tak stało się na przykład w Niemczech.
Każdy pojazd przed dopuszczeniem do poruszania się po drogach musi przejść proces certyfikacji, zwanej homologacją. Po otrzymaniu jej może zostać wprowadzony do sprzedaży. Jest to skomplikowany proces rządzący się swoimi prawami.
Rynek wtórny rozwija się w Polsce naprawdę prężnie. To idealny moment, aby sprawdzić tendencje polskich kierowców – dlaczego kupujemy coraz więcej aut używanych, jaki mamy na to budżet i jakie modele cieszą się największą popularnością?
Przemysł motoryzacyjny nieustannie się rozwija i w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło się naprawdę dużo. Dziś samochody osobowe to tak naprawdę jeżdżące komputery i są one napakowane elektroniką jak nigdy wcześniej.
2022 rok nie będzie raczej wspominany przez producentów, jak i kierowców ze zbyt wielką sympatią. W jego trakcie mogliśmy bowiem zaobserwować spore wzrosty cen samochodów osobowych oraz niemałe spadki ich sprzedaży.
Nissan liczy na ograniczenie emisji dwutlenku węgla w trakcie produkcji aut.
W 2022 roku francuski koncern Renault wystartował na dobre z jednym ze swoich najważniejszych projektów z punktu widzenia ekologii. Mowa tu o specjalnej fabryce ReFactory.
W 2022 roku przemysł motoryzacyjny znajduje się w tak kiepskiej sytuacji, że wykręcanie jakichkolwiek rekordów wydaje się wręcz niemożliwe. Inaczej twierdzi jednak Toyota.
Sprzedaż samochodów dostawczych niemal od zawsze jest wyznacznikiem tego, jak wygląda sytuacja gospodarcza i rynku motoryzacyjnego w danym momencie. Z racji na to, że jest to rynek mniejszy, to wszelkie zmiany są doskonale na nim widoczne.
Przemysł motoryzacyjny nieustannie się rozwija i w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło się naprawdę dużo. Dziś samochody osobowe to tak naprawdę jeżdżące komputery i są one napakowane elektroniką jak nigdy wcześniej.
Ford ogłosił kolejną część zmian, jakie chce wprowadzić na europejski rynek. Plan jest odważny, ale czy aby na pewno nie za odważny?
Mercedes w ciągu ostatnich kilku lat mocno rozwinął swoją nowo powstałą fabrykę w Jaworze.
Samochody elektryczne już dawno przestały być tylko technologicznym gadżetem.
Choć rok 2022 z pewnością nie zostanie przez branżę motoryzacyjną zapamiętany najlepiej, ostatnie miesiące przynoszą wiele pozytywnych znaków, ze wzrostem sprzedaży samochodów na czele.
Toyota nie ma zamiaru spoczywać na laurach i zapowiada nowe ścieżki rozwoju na naszym rynku
W 2025 roku na ulice wyjechać ma kolejny elektryk Kii, który jednocześnie będzie pierwszym autem elektrycznym w gamie marki z Korei Południowej montowanym w Europie
Rośnie popularność wynajmu długoterminowego samochodów osobowych i dostawczych. Szczególnie często na taki sposób decydują się przedsiębiorcy.
Firmowe floty od kilkunastu lat były zdominowane przez samochody z jednostkami diesla. No właśnie – były.
Tesla nie zapisze roku 2022 do najbardziej udanych. Spadki w statystykach sprzedaży to jednak czubek góry lodowej złożonej z problemów amerykańskiego producenta aut elektrycznych.
Przez ostatnie kilkanaście lat Polacy importowali z zagranicy ogromne ilości aut. Wielokrotnie zdarzały się lata, w których do naszego kraju trafiał nawet ponad milion używanych pojazdów pochodzących z innych państw.
Toyota to marka, która kojarzona jest z przełomowym podejściem do motoryzacji, gdyż to właśnie japoński producent przyczynił się do popularyzacji samochodów z napędem hybrydowym na tak wielką skalę, jak ma to miejsce obecnie.
Branża motoryzacyjna zmaga się z poważnymi problemami. Jak zawsze jednak w czasach kryzysu dobrze trzyma się przede wszystkim jeden segment, którym są oczywiście dobra luksusowe.
Unia Europejska ambitnie myśli o całkowitym wyparciu z rynku motoryzacyjnego aut spalinowych. Rozpoczyna się pierwsza faza całego planu, czyli ogólne konsultacje tego pomysłu z przedstawicielami różnych ugrupowań oraz producentów.
Mitsubishi ASX po 12 latach doczekał się nowego wcielenia. Kilka dni temu odbyła się oficjalna premiera tego samochodu w Polsce.
Bezawaryjność to kwestia, na którą zwracamy naprawdę sporą uwagę przy zakupie auta. Jacy producenci radzą sobie jednak w tym aspekcie najlepiej?
Leasing od lat uważany jest za jedną z najlepszych form finansowania pojazdów dla firm. Obecna sytuacja jednak wcale nie sprawia, że przedsiębiorcy są skłonni do zaciągania zobowiązań nawet w takiej formie.
Półprzewodniki znajdują się od kilku lat na ustach wszystkich osób, które interesują się motoryzacją – ich niedobory mocno odbijają się na branży.
Punkty ASO od lat pracują nad zmianą swojej reputacji, która z jakiegoś względu wśród niektórych kierowców nie jest najlepsza. Czy jednak rzeczywiście warto w takich miejscach serwisować swoje auto?
Choć na ten moment wiele krajów europejskich przewodzi w kontekście udziału samochodów elektrycznych w rynku, nasz rejon nadal nie znajduje się na czele tabeli.
Silniki diesla jeszcze dziesięć lat temu były wyborem większości europejskich kierowców. Jak jest teraz?
Pomimo tego, że pick-upy nie są szczególnie popularne w Europie, a także w Polsce, trochę się ich u nas sprzedaje. Przede wszystkim są to jednak dość egzotyczne propozycje, które wypełniają tę niszę w rynku.
Obecnie, auta sprowadzane z zagranicy są coraz bardziej popularne. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ często są one dużo tańsze, a także lepiej wyposażone. W przypadku samochodów z Japonii są one także często w znakomitym stanie.
Kupno samochodu z automatyczną skrzynią biegów niesie za sobą kilka konsekwencji. Przede wszystkim są to zalety jej użytkowania, jednak tego typu auta mogą być droższe w eksploatacji.
Obecnie, samochody z napędem 4x4 są szalenie popularne. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ są one bardzo praktyczne, a także mogą być wykorzystywane w terenie.
Spadek wartości samochodu to jedna z największych obaw osób zabierających się za zakup auta. Jakie modele oraz marki cierpią jednak na tym efekcie w najmniejszy sposób?
W obecnych czasach sprowadzenie samochodu z zagranicy wciąż jest opłacalne. W wielu wypadkach będą to równie dobre samochody co krajowe, a przykładowo lepiej wyposażone.
Napęd 4x4 w obecnych czasach staje się już normą. Dotyczy to zwłaszcza samochodów klasy wyższej i SUVów.
Obecnie, samochody hybrydowe są coraz bardziej popularne. Pozwalają one na znaczną oszczędność pod względem zużycia paliwa, jednak trzeba w tym celu spełnić kilka warunków.
Czy tego chcemy, czy też nie samochody elektryczne niebawem staną się codziennością w naszym kraju. Jeśli nic się nie zmieni, to od 2035 roku będą one jedynymi nowymi autami, które spotkamy w salonach, a co za tym idzie w ciągu kilku lat od tego momentu, na drogach pojawi się ich naprawdę sporo.
Początek jesieni to zawsze smutny okres dla motocyklistów. O ile w tym roku trzeba przyznać, iż pogoda była łaskawa, tak nie zmienia to faktu, że koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, a dla niektórych już się on zakończy
Na rynku motoryzacyjnym do zdecydowanie najbardziej poszukiwanych aut należą samochody bezwypadkowe. Wiele osób nie zna jednak jaka jest dokładna definicja takiego auta, czy też jak sprawdzić to, czy o samochodzie można faktycznie powiedzieć, iż jest on bezwypadkowy.
Rewolucja elektryczna postępuje i prawdopodobnie już się nie zatrzyma. Najnowsze porozumienie Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej i producentów aut może być gwoździem do trumny dla pojazdów spalinowych.
Uwaga wielu europejskich producentów samochodów jest obecnie zwrócona na Chiny, jeden z największych rynków zbytu w tym kontekście. Nie powinny nas więc dziwić doniesienia, że niemieckie marki próbują wkupić się w łaski tamtejszych rządzących.
Spadki produkcji samochodów mogliśmy już obserwować w 2020, 2021 oraz w 2022 roku. Niestety 2023 rok pod tym kątem nie przyniesie nam żadnej większej zmiany, choć widać majaczące gdzieś w oddali oznaki poprawy.